Arama sonuçları

Okullar ‘uyum eğitimi’ ile açılıyor. 1.2 milyon çocuk okulla tanışıyor

Okullar ‘uyum eğitimi’ ile açılıyor. 1.2 milyon çocuk okulla tanışıyor

Okullar ‘uyum eğitimi’ ile açılıyor. 1.2 milyon çocuk okulla tanışıyor. 2019-2020 öğretim yılı 9 Eylül’de başlıyor. Ancak 1’ler, 5’ler ve 9’ncu sınıflar için okul uyum eğitimi ile bugün başlıyor. 1.2 milyon çocuk birinci sınıfa başlıyor.

Bu yıl okullar ‘ara tatiller’ nedeniyle erken açılacak. Bu yüzden de 1 hafta olarak 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen uyum eğitimi bu yıl yalnızca iki gün olarak yapılacak. Yaklaşık 4 milyon 1, 5 ve 9’ncu sınıf öğrencisi uyum eğitimine katılacak.

OKULLAR ‘UYUM EĞİTİMİ’ İLE AÇILIYOR. 1.2 MİLYON ÇOCUK OKULLA TANIŞIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı’nca, uyum konusunda daha önceki yıllarda okullarda gerçekleştirilen etkinliklerin geri dönüşleri doğrultusunda program güncellendi. Bu kapsamda, "okula uyum anlayışı", "öğrenmeye uyum şeklinde" olacak ve bu süreç, eğitim öğretim yılı sürecine yayılacak.

Bu yıldan itibaren okula uyum sadece yeni başlayacak çocukları değil, nakille gelen ara sınıfları ve okulda çalışanların tamamını ve velileri de kapsayacak organizasyonlar şeklinde yapılacak. 

İKİ ARA TATİL VAR

2019-2020 eğitim öğretim yılının resmi açılışı 9 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Bu yıl ilk kez birer haftalık iki ara tatil olacak. İlk ara tatil 18-22 Kasım’da olacak. Yarıyıl tatili 20-31 Ocak tarihleri arasında yapılacak. İkinci ara tatil 6-10 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Okullar ise 19 Haziran’da kapanacak.

05-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş