Arama sonuçları

Okullarda Kovid-19'a karşı ek önlemler alınması istendi

Okullarda Kovid-19'a karşı ek önlemler alınması istendi

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında okullarda ek önlemler alınmasını istedi. Ünsal, Öğrencilerin, hareketlilik olmaması için farklı saatlerde teneffüse çıkması ve servis sayısının iki katına çıkarılması lazım" dedi.

Ünsal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, öğretmenlerin, okul çalışanlarının ve velilerin, Kovid-19'la mücadele kapsamında aşılarını yaptırması gerektiğini söyledi.

EK ÖNLEMLER ALINMALI

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Kovid-19 salgınıyla mücadele döneminde okullarda alması gereken ek önlemler olduğunu dile getiren Ünsal, her sırada bir öğrenci oturacak şekilde sınıfların düzenlenmesinin gereğine dikkati çekti.

"İKİ DOZ AŞILAMANIN 70 MİLYONU BULMASI GEREKİR"

Ünsal, okullardaki sınıf sayısının da iki katına çıkarılmasını önererek, şöyle dedi:

"Öğrencilerin hareketlilik olmaması için farklı saatlerde teneffüse çıkması ve servis sayısının iki katına çıkarılması, okullarda sağlık personeli olması, sınıfların ve tuvaletlerin sık sık temizlenmesi lazım. Her ailenin çocuğunun çantasına bir kutu maske koymasını rica ediyorum." d

Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin arttığını vurgulayan Ünsal, Türkiye'nin salgınla mücadelede yol katedebilmesi için iki doz aşılamanın yaklaşık 70 milyonu bulması gerektiğini ifade etti.

07-09-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş