Arama sonuçları

Servis şoförleri için belge zamanı

Servis şoförleri için belge zamanı

Servis şoförleri için belge zamanı. Hak-İş Konfederasyonu, okul servis şoförleri için 3 Eylül 2020’den itibaren mesleki yeterlilik belgesinin zorunlu olacağını belirterek, bu tarihe kadar tüm okul servis şoförlerine  belge almaları uyarısında bulundu.

Hak-iş Genel Başkanı Mahmut Arslan, yaptığı açıklamadı, Mesleki Yeterlilik Kurumunun (MYK) 2006’da nitelikli insan kaynağının oluşması için kurulduğunu anımsatarak, Hak-İş’in, işçi temsilcisi olarak 14 yıldır MYK yönetiminde yer aldığını söyledi. Konfederasyon bünyesinde 2012’de kurdukları Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezinin (MEYEB) ardından MYK ile ilişkilerini daha da güçlendirdiklerini ifade eden Arslan, mesleki yeterlilik belgesi verme ve sınav düzenleme yetkisi olan MEYEB’in, kurulduğu günden bu yana 10 binlerce çalışana belge verdiğini bildirdi.

MEYEB’in; okul servis şoförü, köprülü vinç operatörü ve çelik kaynakçısının da aralarında olduğu 10 meslekte sınav düzenleyip belgelendirme yaptığını vurgulayan Arslan, şunları kaydetti: "Resmi Gazete’de 25 Kasım 2017’de yayımlanan ‘Okul Servis Araçları Yönetmeliği’ ile mesleki yeterlilik belgesi zorunlu olan meslekler arasında okul servis şoförleri de eklendi. Düzenlemeye göre, 3 Eylül 2020’den itibaren okul servis araçlarını kullanan şoförlerin, MYK mesleki yeterlilik belgesine sahip olması gerekiyor. Tüm servis şoförleri, söz konusu tarihe kadar belgelerini almalı. Bu 18 milyona yakın öğrencimizin evden okula, okuldan eve güvenle gidip gelmesi için çok önemli."

17-02-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş