Arama sonuçları

TCDD kurumiçi sınavı: Yazılı sınavda sonuncu mülakatta ikinci

TCDD kurumiçi sınavı: Yazılı sınavda sonuncu mülakatta ikinci

TCDD kurumiçi sınavı: Yazılı sınavda sonuncu mülakatta ikinci. Şaibe ve torpil iddialarıyla gündeme gelen kurum içi sınavlar çalışanları mağdur ediyor. BirGün'den Mustafa Kömüş'ün haberine göre, bunun son örneği Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Öğretmen Unvan Değişikliği Sınavı’nda gerçekleşti. Yazılı sınavda en düşük puanı alan adaylardan birine sözlü sınavda en yüksek ikinci puan verildi.

Teknik eğitim ve eğitim fakültesi mezunlarının katılabildiği kurumiçi mesleki öğretmenlik sınavı 4 Ekim’de gerçekleşti. Ardından yazılı sınavdan 60 ve üzeri puan alan 41 kişi, 3 ile 6 Kasım tarihli arasında sözlü sınava katıldı. Ancak iddiaya göre, sözlü sınavda nesnel sorular yöneltilmedi ve adaylara vakıf olmadıkları konu hakkında sunum yaptırıldı.

En düşük 70 puan alınması gereken sözlü sınavın sonuçları ise … tarihinde açıklandı. Yazılı sınavda en düşük puan olan 60 alan adaylardan E.B.’ye sözlü sınav-da en yüksek ikinci puan olan 88 verildi. Birinci ise yazılı sınavda 76, sözlü sınavda 89 puan alan F.S. oldu. Böylece F.S. ile E.B.’nin de aralarında yer aldığı 10 kişi, sınavda başarılı oldu. Yazılı sınavda 84 puan alan İ.K, 78 puan alan İ.A ve Y.D. ise sözlü sınavda 70’in altında alarak elendi. İ.K., E.B.’den ortalama olarak yüksek puan almasına rağmen sözlü sınavda 70’in altında puan verildiği için başarısız sayıldı.

Öte yandan yine yazılı sınavda 66 puan alıp mülakatta 85 puan verilerek başarılı sayılan Mustafa Kemal Diler'in iktidara yakın Ulaştırma Memur-Sen Eskişehir Şube Başkanı olması dikkat çekti.

26-11-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş