Arama sonuçları

Teknolojik dönüşüm en büyük etkiyi eğitim alanında yaptı

Teknolojik dönüşüm en büyük etkiyi eğitim alanında yaptı

'Teknolojik dönüşüm en büyük etkiyi eğitim alanında yaptı'. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, teknolojinin yeni meslekleri ortaya çıkaracağını ve bu doğrultuda çocukların geleceğe hazırlanması gerektiğini belirtti. Safran, "Teknolojik dönüşüm en büyük etkiyi eğitim alanında yaptı" dedi.

Safran, Grand Ankara Otel'de Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Mesleki Gelişim Programının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, öğretmenlere Microsoft tarafından eğitim verileceğini söyledi.

TEKNOLOJİK DÖNÜŞÜM EN BÜYÜK ETKİYİ EĞİTİM ALANINDA YAPTI

Teknolojinin bazı meslekleri yok edeceğinin bilindiğini aktaran Safran, şöyle dedi: "Teknolojinin yeni bir alanı, yeni meslekleri ortaya çıkaracağını görerek, çocukları geleceğe hazırlamamız gerekiyor. Teknolojik dönüşüm en büyük etkiyi eğitim alanında yaptı ve eğitimi dönüştürmek gerekiyor. Eğitimi dönüştürmek için de zihniyeti dönüştürmek gerekiyor."

Hizmet içi eğitimlerle öğretmenleri geleceğe hazırlamak istediklerini vurgulayan Safran, yeni neslin eğitiminin öğretmenlerden geçtiğini kaydetti. Safran, ayrıca Öğretmenlik Meslek Kanunu çıktığında öğretmenlerin aldıkları sertifikaların ne kadar önemli olduğunu göreceğini bildirdi.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı da öğretmenlerin teknolojiyle olan ilgisi, algısı, bilgisinin geliştirilmesinin önemli olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle öğretmenlerin beklentileri doğrultusunda eğitimleri planladıklarını aktaran Boyacı, öğretmenin fırsat ve imkanlarını artırmak istediklerine değindi.

Boyacı, programla öğretmenlerin uluslararası sertifikalar alacağını ve bu sayede de öğrencilere yeni kapılar açılacağını sözlerine ekledi.

16-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş