Arama sonuçları

TOBB'dan eğitime tablet desteği sürüyor

TOBB'dan eğitime tablet desteği sürüyor

TOBB'dan eğitime tablet desteği sürüyor. Türkiye Odalar ile Borsalar Birliği (TOBB) ile Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından temin edilen 55 tablet, ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam'a teslim edildi.

TOBB ve Havza TSO iş birliğiyle uzaktan eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere 55 tablet temin edildi. Tabletler, Havza TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Acar ve yönetim kurulu üyelerince İlçe Milli Eğitim Müdürü Sağlam'a verildi.

Acar, eğitime her zaman destek olduklarını vurgulayarak, "Çatı kuruluşumuz TOBB, sosyal sorumluluk bilinciyle her yıl eğitime önemli destekler sağlıyor. Bu yıl yardımın pandemi nedeniyle uzaktan eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere sağlanması amacıyla tablet olarak yapılması yönünde karar alındı. TOBB'dan gelen ve odamız imkanları doğrultusunda temin edilen tabletler ile 55 tablet sağladık. Bu süreçte ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin eğitimlerinin aksatmadan devam edebilmelerini umut ediyoruz. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere TOBB yönetimine ve tabletlerin temininde bizlere destek sağlanan Havza TSO üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Sağlam da tabletlerin hızlı şekilde ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını belirterek, "Yaşadığımız süreçte yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitim modeli eğitim devam ediyor. Bazı öğrencilerimiz tablet ve benzeri imkanlara sahip olamadıklarından uzaktan eğitimden faydalanamamakta. TOBB Başkanımız, yönetim kurulu, Havza TSO Başkanımız Erkan Acar, yönetimi ve üyelerine öğrencilerimiz ve kurumum adına teşekkür ederim" diye konuştu.

BİGA’DA 85 ADET TABLET TÖRENLE TESLİM EDİLDİ

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Türkiye Odalar ile Borsalar Birliği (TOBB) ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası tarafından temin edilen 85 tablet, ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere törenle okul müdürlerine teslim edildi.

Törene, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Belediye Başkan Yardımcıları Sıtkı Keçeci ve Nazım Hikmet Keskiner, Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Emniyet Müdürü Şafak Özkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, yönetim kurulu üyeleri ve okul müdürleri katıldı.

Katılımcıların konuşma yaptığı törenin ardından, 85 adet klavyeli tablet bilgisayar, okul müdürleri aracılığıyla öğrencilere verilmek üzere teslim alındı.

05-02-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş