Arama sonuçları

Turizmci ara tatilden umduğunu elde edemedi

Turizmci ara tatilden umduğunu elde edemedi

Turizmci ara tatilden umduğunu elde edemedi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bu yıl ilk kez uygulamaya konulan ara tatilin başlamasıyla, Ege’nin tatil beldelerinde beklenen hareketlilik yaşanmadı.

Cumhuriyet'in haberine göre, 18-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen ara tatile hafta sonu da eklenince süre 9 güne kadar uzadı. Ancak Ege’nin tatil beldelerinde oluşması tahmin edilen hareketlilik, beklentiyi karşılamadı. Çeşme’nin ünlü Ilıca Plajı boş kaldı, Alaçatı sokaklarında ise beklenen yoğunluk yaşanamayınca esnaf umduğunu bulamadı. Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir, “Çeşme’de güzel bir yaz geçirdik. Bu dönemde turizmin alışık olmadığı bir ara tatil başladı. Bizim beklentimiz tüm Türkiye genelinde bu ara tatilin hareketli geçmesiydi fakat Çeşme’deki rezervasyonlar çok iyi değil. Bu durumun ara tatile yönelik bir adaptasyon probleminden kaynaklandığını düşünüyoruz” diye konuştu.

Yaz döneminin uzun sürdüğünü belirten Demir, “Birçok tatilci ara tatil tarihlerini bilmiyor dolayısıyla tatil planlamasında da bilmemezlikten kaynaklanan bir problem meydana geliyor. Özellikle şubat ayındaki tatilden daha çok umutluyuz. Ara tatil uygulaması önümüzdeki dönemlerde kış turizmini olumlu yönde etkileyecek” dedi. 

18-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş