Arama sonuçları

Üniversite öğrencilerine 37 farklı bölüm için staj imkanı

Üniversite öğrencilerine 37 farklı bölüm için staj imkanı

Dijital Dönüşüm Ofisinden üniversite öğrencilerine 37 farklı bölüm için staj imkanı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Staj Seferberliği Projesi kapsamında üniversite öğrencilerine 37 farklı bölüm için staj imkanı sunduklarını belirtti. Koç, "Sayısal bölümlerin yanı sıra psikoloji, sosyoloji, iletişim tasarımı gibi bölümlerden de stajyer almayı düşünüyoruz" dedi.​​​​ 

Koç, dijital dönüşümün 3 temel ayağının teknoloji, iş süreçleri ve insan olduğunu, bu unsurlardan en önemlisi olan insana yapılan yatırımın toplumsal dijital dönüşümü de sağlayacağını söyledi.

37 BÖLÜMDE STAJ ŞANSI

Dijital çağda gençlerin yetiştirilmesinin önemine işaret eden Koç, şöyle dedi: "Dijital Dönüşüm Ofisi olarak Staj Seferberliği Projesi kapsamında toplamda 37 farklı bölüm için staj imkanı sunuyoruz.  Staj bölümlerinin hepsi sayısal bölümler değil. Çünkü biz, Dijital Dönüşüm Ofisi olarak sadece bilgi teknolojileri tabanlı meslek gruplarıyla çalışmıyoruz. Dijital dönüşüm dediğimiz şey aslında birçok farklı disiplini kapsayan bir bütün. Bu açıdan baktığımızda, sürdürdüğümüz çalışmalarda iyi yazılımcıya ihtiyacımız olduğu gibi iyi hukukçu hatta iyi sosyolog ya da iletişimciye de ihtiyacımız var. Bu kapsamda sayısal bölümlerin yanı sıra psikoloji, sosyoloji, iletişim tasarımı gibi bölümlerden de stajyer almayı düşünüyoruz."

‘YENİ NESİL BİZİM GELECEĞİMİZ’

Koç, Dijital Dönüşüm Ofisinin kapılarını öğrencilere açmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şöyle devam etti: "Yeni nesil bizim geleceğimiz. Onları desteklemek, yanlarında durup bilgi birikimimizi aktarmak en temel görevlerimiz arasında. Dijital Dönüşüm Ofisi olarak çok seçkin bir ekiple çalışıyoruz. Gençlerimizi bu güzel ekiple bir araya getirmek ve bu sayede belki de yeni değerleri keşfetmek bizim için de çok önemli."

Programa katılım için "https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi üzerinden başvuru yapılabileceğini bildiren Koç, şöyle konuştu:

"Bu yılın temmuz ve ağustos ayları için açacağımız 2 ayrı yaz staj programına öğrenciler 22 Mart'a kadar başvuru yapabilecek. Staja kabul değerlendirmesi, öğrencilerin akademik yetkinliklerine göre yapılacak."

Koç, staj programının detaylarına ilişkin ayrıntılı bilgiye "https://cbddo.gov.tr/duyurular/5058/staj-duyurusu" adresinden erişilebileceğini kaydetti.

27-02-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş