Arama sonuçları

Uzaktan eğitimle okullar arası nakiller sona erdi

Uzaktan eğitimle okullar arası nakiller sona erdi

Uzaktan eğitimle okullar arası nakiller sona erdi. Okullarda uzaktan eğitim kararı alınmasıyla birlikte okullar arası nakiller de son buldu. Bu nakiller uzaktan eğitimin süreceği 31 Aralık 2020 tarihine kadar durduruldu.

Tüm resmi ve özel okullar ile özel öğretim kursları, sınava hazırlık kursları, okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim son bulurken, bu durumdan okullar arası geçişler de etkilendi.

OKULLAR ARASI NAKİLLER SONA ERDİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un uzaktan eğitimle ilgili yaptığı açıklamada okullar arası nakiller de yer aldı. İşte nakil uygulamasıyla ilgili Bakan Selçuk’un açıklaması:

“Bu süreçte okullar arası nakil başvurularında 18 Kasım 2020’ye kadar yapılan başvurular işleme alınacak, 31 Aralık 2020’ye kadar yeni başvuru alınmayacaktır.”

Nakil uygulaması ile devlet ve özel okullar arasında geçişler oluyordu. Aynı şekilde sınavla LGS puanıyla öğrenci alan liseler ile yerel yerleştirmeyle alan okullar arasında da geçişler söz konusuydu. Tüm bu başvurular şu anda askıya alındı.

VELİLER TEPKİLİ

Veliler ise nakillerin kapatılmış olmasına tepkili. Uzaktan eğitim sürecinde de nakillerin sürmesi gerektiğini söyleyen veliler, "Bu özel okulları korumak için uygulanıyor" diyor.

19-11-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş