Arama sonuçları

Yeni KHK ile MEB’den 102, YÖK’ten 302 ihraç

Yeni KHK ile MEB’den 102, YÖK’ten 302 ihraç

Yeni KHK ile MEB’den 102 kişi YÖK’ten 302 ihraç. Bu akşam yayımlanan Resmi Gazete’nin mükerrer sayında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile çeşitli kurumlardan  7348 kişi ihraç edildi.

14 Temmuz tarihli Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında OHAL kapsamında yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarıldı. 692 sayılı KHK ile çeşitli kurumlardan binlerce ihraçlar olurken göreve iadeleler de oldu.

YENİ KHK İLE MEB'DEN 102 KİŞİ

Bu ihraçlar arasında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile yükseköğretim kurumlarında görevli akademisyenler de var. MEB’den ihraç edilenlerin sayısı 102, göreve iade edilenlerin ise 40 oldu.

Yükseköğretim kurumlarından ihraç edilenlerin sayısı ise 302. Üniversitelerde göreve iade edilenlerin sayısı ise 26.

Bu kararnameden önce de çıkarılan çeşitli KHK ile yükseköğretim kurumlarından atılan akademisyen sayısı 5 bin 625 olmuştu.

YURTDIŞINDA ÖĞRENİM GÖRENLER

Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanuna tabi öğrencilerden, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan ve listede yer alanların öğrencilikle ilişikleri kesildi.

Bunların gördükleri eğitimlere ilişkin olarak denklik işlemleri yapılamayacak ve bunlar söz konusu eğitimleri kapsamındaki akademik unvan ve derecelerine bağlı haklardan yararlanamayacak.

İlgili KHK hükümleri, bu kişi bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili Kanun Hükmünde Kararnamenin yayımı tarihinden itibaren ortadan kalkmış sayılacak.

Ayrıntılar geliyor

 

 

 

 

14-07-2017


Etiketler

KHK

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş