Arama sonuçları

Yüz yüze sınavlar: Ortaokulda iptal, lisede erteleme

Yüz yüze sınavlar: Ortaokulda iptal, lisede erteleme

Yüz yüze sınavlar:  Ortaokulda iptal, lisede erteleme. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı'nın tavsiyeleri doğrultusunda, yüz yüze sınav konusunun yeniden ele alındığını belirtti.

Bakan Selçuk, yapılan değerlendirmeler sonucunda ilkokul ve ortokulda sınav yapılmayacağını, karne notlarının ders etkinliklerine katılım puanları üzerinden alınacağını söyledi.

YÜZ YÜZE SINAVLAR: ORTAOKULDA İPTAL, LİSEDE ERTELEME

Lise öğrencilerinin birinci dönem notları ise ikinci dönem yapılacak yüz yüze sınavlarla belirlenecek.

'OLAĞANÜSTÜ BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ'

Bakan Selçuk'un sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamanın tamamı ise şöyle:

"Sevgili Öğrencilerimiz,

Biz eğitimi, ders konularını sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiyle yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz. Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybınız olur ve bunu biz fark etmezsek bu eksikler, hayatınız boyunca karşınıza çıkar.

Bu yıl, olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.

Lütfen siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz.

Güzel bir gün diliyorum.

Ziya Selçuk

Milli Eğitim Bakanı"

25-12-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş