Arama sonuçları

1 milyon öğretmen için ‘ders’ başlıyor

1 milyon öğretmen için ‘ders’ başlıyor

1 milyon öğretmen için ‘ders’ başlıyor. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2018-2019 eğitim öğretim yılı mesleki çalışma programı başlangıcı olan 3 Eylül Pazartesi günü TRT Haber ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden gerçekleştirilecek canlı yayında okullarda ders başı hazırlığı yapan yaklaşık 1 milyon öğretmene hitap edecek.

 

 

1 MİLYON ÖĞRETMEN İÇİN DERS BAŞLIYOR


Bakanlık Başöğretmen Salonu’nda gerçekleştirilecek programa Ankara’nın merkez ilçelerinden öğretmenler de katılım sağlayacak. Türkiye’nin 81 ilinde ders başı yapacak öğretmenler Bakan Ziya Selçuk’un konuşmasını okullardaki canlı yayın ekranları üzerinden takip edecek.

“Öğretmenlik bir insanın kendi öğrenme yolculuğudur, kendi olgunlaşma serüvenidir” ifadesiyle mesleğine dair farklı bir bakış açısı ortaya koyan Bakan Ziya Selçuk, öğretmenler odasında ekran başına geçecek meslektaşlarına mesajlar verecek.

 

2 HAFTALIK ÇALIŞMA PROGRAMININ AMAÇLARI NEDİR?Millî Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan Eylül dönemi mesleki çalışma programıyla hedeflenenler şöyle sıralanıyor:

Öğretmenlerin genel kültür, özel alan eğitimi, pedagojik formasyon alanlarında bilgi ve tecrübelerinin artırılması.

Öğretmenlere yeni beceriler kazandırılması.

Eğitim ve öğretimde karşılaşılan problemlere yönelik çözüm yollarının bulunması.

Öğrenci ile çevrenin ihtiyaçlarına göre plan ve programların hazırlanıp uygulanması.

 

 İki hafta sürecek mesleki çalışma programı 3-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Okullar ise 17 Eylül’de açılacak.

01-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş