Arama sonuçları

2020 LGS soruları sadece birinci dönem müfredatından çıkacak

2020 LGS soruları sadece birinci dönem müfredatından çıkacak

2020 LGS soruları sadece birinci dönem müfredatından çıkacak. Bakan Selçuk: LGS sadece birinci dönem müfredatından yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yaptığı açıklamada 7 Haziran'da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sorularının hangi konulardan çıkacağını açıkladı. Selçuk, "LGS kapsamındaki merkezi sınav, sadece birinci dönem müfredatından yapılacak" dedi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), LGS kapsamında yapılacak merkezi sınavla ilgili önemli bir karar aldı. İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

2020 LGS SORULARI SADECE BİRİNCİ DÖNEM MÜFREDATINDAN ÇIKACAK

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer başkanlığında toplanan Ölçme ve Değerlendirme Süreçlerinin İyileştirilmesi Bilim Kurulu, tüm süreci değerlendirdi ve tavsiye kararları aldı.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

MEB, bu tavsiye kararları doğrultusunda LGS kapsamında yapılacak merkezi sınavda 2019-2020 eğitim-öğretim yılının sadece birinci döneminin sonuna kadarki müfredatta yer alan soruların sorulması kararını verdi.

'LGS SINAV TAKVİMİNDE UZUN GECİKMELERE YOL AÇABİLECEĞİ DEĞERLENDİRİLDİ'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, yeni kararla okulların tatil süresinin 30 Nisan'a kadar uzatıldığını hatırlattı.

Selçuk, bu süreçte uzaktan eğitimle öğrencilere destek sağladıklarını vurguladı. Selçuk, bu sene LGS kapsamında yapılacak merkezi sınava girecek 8. sınıf öğrencilerinin bu sınavla ilgili kaygı düzeylerini en aza düşürmek istediklerini söyledi.

Selçuk, ölçme ve değerlendirme süreçlerini iyileştirmek için danışmanlık yapan ve alanında deneyimli akademisyenlerin yer aldığı, ayrıca genel müdürlerin de bulunduğu bir bilimsel kurulun olduğunu belirtti. Selçuk, Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'in başkanlık ettiği kurulun tüm süreci değerlendirdiğine işaret etti.

HANGİ KARAR ALINDI?

Bakan Selçuk, şöyle konuştu: 

"Yüz yüze eğitimi yapılmayan konulardan LGS'de soru sorulmayacağını daha önce açıklamıştım. İkinci dönemde malumunuz bir ay kadar bir süre yüz yüze eğitim imkanı oldu. Ancak şubat ayında Elazığ ve Malatya depremlerinde de o bölgedeki öğrencilerimiz okullara gidemediler. İkinci dönem derslerinin telafisi için gerekli sürenin LGS sınav takviminde uzun gecikmelere yol açabileceği değerlendirildi."

26-03-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş