Arama sonuçları

2020 YKS: Ek yerleştirme sonuçları açıklandı

2020 YKS: Ek yerleştirme sonuçları açıklandı

2020 YKS: Ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 2020 YKS adaylarının 17-23 Eylül tarihleri arasında yaptığı tercihler sonucunda belirlenen 2020 YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Ek yerleştirmeler sonucunda bir eğitim programına kayıt hakkı kazanan adaylar, kayıt işlerimlerini 5-9 Ekim tarihleri arasında yapabilecekler.

2020 YKS: EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

Adaylar, sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından öğrenebilecekler.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün Twitter üzerinden ek yerleştirmeyle ilgili olarak yaptığı açıklamaları ise şu şekilde:

"17-23 Eylül tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2020-YKS Ek Yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler. Adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.

2020-YKS Ek Yerleştirme sonuçlarına göre bir yükseköğretim programına yerleşen adaylarımızı tebrik ediyor, üniversite eğitimlerinde başarılar diliyorum. Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların üniversite kayıt işlemleri 5-9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Ek Yerleştirme sonuçlarının bugün açıklanmasıyla birlikte 2020-YKS’nin tüm süreçleri başarıyla tamamlanmıştır. Bu süreçlere katkı veren, emeği geçen herkese teşekkür ederim."

02-10-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş