Arama sonuçları

30 kişi KPSS'siz memur oldu

30 kişi KPSS'siz memur oldu

30 kişi KPSS'siz memur oldu. BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nin 30 kişiyi sınavsız memur yaptığı ortaya çıktı. İstanbul Sancaktepe Belediyesi 2018 Yılı Sayıştay Denetim Raporu’nda yer alan bilgiye göre 2009 yılında belde belediyelerinin birleştirilmesiyle ilçe yapılan Sancaktepe Belediyesi’nde 10 yılda 30 kişi sınavsız memur olabilmeleri için özel kalem müdürü olarak atandı.

Sayıştay denetçileri yapılan atamalardan sadece ikisi için İçişleri Bakanlığı’ndan izin alındığını tespit etti. Atananlardan bir kısmı diğer kamu kurumlarına naklen memur olarak geçiş yaparken geri kalanların ise belediyenin kendi bünyesinde çeşitli memur kadrolarına atandığı ve çalışmaya devam ettiği vurgulandı.

MİLYONLARCA GENÇ KPSS’YE GİRİYOR

Sancaktepe Belediye Meclisi’nin CHP’li Grup Başkan Vekili İlknur Ünlü BirGün’e yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Bahsi geçen atamaların sınavsız memuriyete geçişin bir yolu olarak kullanılmasını her yıl KPSS sınavına giren milyonlarca insanın hakkını gasp etmek olduğunu kamuoyunun dikkatine ve vicdanına sunarız. Ülkemizde milyonlarca genç ve aileleri gelecek kaygısı yaşıyor, milyonlarca insan KPSS sınavında devlet memuru olmak için aylarca sınava hazırlık çalışmaları yapıp dirsek çürütürken AKP’li belediyelerin yandaşları özel kalem müdürlükleri atlama rampası olarak kullanılarak memur kadrolarına atamaları yapılıyor.

Liyakat ve vicdanın işlemediği bu atamalarda belli bir siyasal partiye yakın kadroların istihdam edilerek milyonlarca gencin hayal ve umutlarını gasp edenler, kanunları baypas ederek hukuku rafa kaldıranlar, önce Sancaktepe halkına, sonra vicdanlı hakim ve savcılara hesap verecekler.”

31-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş