Arama sonuçları

'Yahudi ve Müslüman karşıtlığı' şikayetleri üzerine 7 okul hakkında soruşturma başlatıldı

'Yahudi ve Müslüman karşıtlığı' şikayetleri üzerine 7 okul hakkında soruşturma başlatıldı

ABD Eğitim Bakanlığı, "Yahudi ve Müslüman karşıtlığı" içerdiği iddia edilen eylemlerle ilgili gelen şikayetler üzerine 7 okul hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

ABC News'in haberine göre, Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, soruşturmalardan 5'inin "Yahudi", kalan 2'sinin de "Müslüman karşıtı" olduğu iddia edilen eylemler hakkında olduğu aktarıldı.

ÜNİVERSİTELERE SORUŞTURMA

Açıklamada, aralarında Cornell Üniversitesi, Columbia Üniversitesi ve Pennsylvania Üniversitesi'nin de bulunduğu 7 okul hakkında, "Yahudi ve Müslüman karşıtlığı" içerdiği iddia edilen eylemlerle ilgili gelen şikayetler üzerine soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Soruşturmaların, İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırılarının başlamasından bu yana bakanlık tarafından başlatılan bu türdeki ilk soruşturmalar olduğu belirtilen açıklamada, soruşturmalar sonucunda okulların yasayı ihlal ettiği tespit edilirse, federal fonlarını kaybedebileceği ya da daha ileri adımlar atılması için ABD Adalet Bakanlığına sevk edilebileceği ifade edildi.

ABD Eğitim Bakanı Miguel Cardona, ABC News'e yaptığı açıklamada, soruşturmaların artmasını beklediğini belirterek, amaçlarının "güvenli öğrenme ortamı yaratmak" olduğunu kaydetti.

20-11-2023


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş