Arama sonuçları

AB'nin Erasmus+ programı Belçika ve Türkiye'deki öğrencilere tanıtıldı

AB'nin Erasmus+ programı Belçika ve Türkiye'deki öğrencilere tanıtıldı

Avrupa Birliği'nin (AB) "Erasmus+" adlı eğitim programının sağladığı imkanlar Belçika ve Türkiye'deki öğrencilere çevrimiçi etkinlikle aktarıldı.

AB İletişim Stratejisi kapsamında Türkiye'nin Brüksel Büyükelçiliği tarafından hazırlanan etkinliğe Büyükelçi Hasan Ulusoy'un yanı sıra Türkiye'nin AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı da katıldı.

Büyükelçi Ulusoy, internette canlı yayınlanan etkinlikteki konuşmasında, Belçika’daki Türk toplumunun geleceği olan gençlerin üniversite eğitimleri sırasında Erasmus+ kapsamında Türkiye’de de belli süreler okumalarını desteklemeyi amaçladıklarını söyledi.

"ÖĞRENCİLERİN BİLGİ VE TECRÜBELERİNİ ARTIRMAK İSTİYORUZ"

Ulusoy, öğrencilerin bilgi ve tecrübelerini artırmak, sonrasında da AB kurumlarında bu gençlerin mevcudiyetini teşvik etmek istediklerini dile getirdi.

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Astarcı da Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma Programlarının Belçika ve Türkiye’deki öğrenciler, eğitimciler ve vatandaşlar bakımından sağladığı imkanlar hakkında bilgi verdi. Astarcı, bu tür programların Türkiye'nin AB uyum sürecindeki yansımalarını anlattı.

Türkiye Ulusal Ajansı yetkililerinin programlar hakkında ayrıntılı sunumlar yaptığı etkinlikte, Belçika’daki öğrenciler de görüş ve beklentilerini aktardı ve tecrübe paylaşımında bulundu. Etkinliğe alanında uzman kişiler ve kuruluş temsilcileri de katıldı.​​​​​​​

22-05-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş