Arama sonuçları

Aksaray’daki okul müdürü görevden alındı

Aksaray’daki okul müdürü görevden alındı

Aksaray’daki okul müdürü görevden alındı. Aksaray'da otizmli çocukların bulunduğu okuldaki iddialarla ilgili okul müdürü açığa alındı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Ankara'dan bir müfettiş grubunu göndererek soruşturma sürecini başlattıklarını bildirdi

Aksaray'da Mehmetçik İlkokulu'nda diğer öğrencilerin velileri tarafından sınıflarının kapatılmasını istediği öne sürülen özel eğitim öğrencileri, bu sabah da okula gelerek, derslerine girdi. Aksaray'da özel eğitim sınıflarının kapatılmasını isteyen velilerin “otizmli öğrencileri yuhalaması” Türkiye’nin gündemine düşünce tepkiler büyümüştü. Hem sivil toplum örgütleri hem de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk olayı kınayan açıklamalar yapmıştı.

AKSARAY’DAKİ OKUL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) konunun incelenmesi için müfettiş görevlendirirken, TBMM Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozukluklarının Yaygınlığının Tespiti Araştırma Komisyonu'nun da pazartesi günü okulda inceleme yapacağı belirtildi. Yaşananların ardından okul müdürü açığa alındı.

OTİZMLİ 42 ÖĞRENCİ BULUNUYOR

Okulda 42'si özel eğitim öğrencisi olmak üzere toplam 334 öğrenci eğitim görüyor. Aralarında otizimli öğrencilerin de bulunduğu 42 özel eğitim öğrencisinin, iddiaya göre diğer öğrencilerin velileri tarafından başka okula gönderilmesi istendi. Özel eğitim öğrenci velileri de buna tepki gösterdi. İddialar arasında, otizmli öğrencilerin, diğer öğrenciler ve veliler tarafından yuhalanması da var. 

SELÇUK: MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Aksaray'da otizmli çocukların yuhalanmasına ilişkin olarak açıklama yaptı. Selçuk, Ankara'dan bir müfettiş grubunu göndererek soruşturma sürecini başlattıklarını açıkladı. Bu arada okul müdürü Kuddusi Kurt da bakanlık tarafından görevden alındı.

08-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş