Arama sonuçları

Azınlık okulundaki sorunlar Yunan Parlamentosu'nda

Azınlık okulundaki sorunlar Yunan Parlamentosu'nda

İskeçe ili Panhelenik Sosyalist Hareket Partisi (PASOK) Milletvekili Burhan Baran, Yunan Parlamentosu genel kurulunda yaptığı konuşmada, İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi'ndeki sorunları dile getirdi.

Baran, konuşmasında, söz konusu okulun gerekli teknik özelliklere sahip olmadığını vurgulayarak, okul binasının, öğrenci ve öğretmenlerin hijyen ve güvenliğini sağlamadığını belirtti.

EĞİTİMDE EŞİTLİK İLKE OLMALI

Eğitimde eşitliğin modern eğitim sistemlerinin oluşturulmasında temel bir ilke olduğunu kaydeden Baran, şöyle devam etti:

"Güvenlik sorununun yanı sıra bu durum, günlük zamanlarının üçte birini bu binada geçiren öğrencileri ve onlara sağlanan eğitimin kalitesini de doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle, sorunun daha fazla ertelenmeden acil ve köklü bir çözüme kavuşturulması gerekmektedir."

Batı Trakya'ya 31 Mart 2023'te bir ziyaret gerçekleştiren Avrupa Hür İttifakı (EFA) heyeti de söz konusu okulda sağlık, güvenlik, yangın önleme ve acil tahliye prosedürlerine ilişkin Avrupa standartlarındaki çok sayıda ihlali tespit ettiğini belirtmişti.

19-12-2023


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş