Arama sonuçları

Bakan Selçuk açıkladı: Temel liseler ve kursların yerine ne gelecek?

Bakan Selçuk açıkladı: Temel liseler ve kursların yerine ne gelecek?

Bakan Selçuk açıkladı: Temel liseler ve kursların yerine ne gelecek? Bakan Selçuk, temel liseler ve kursların kapanmasıyla ilgili ne dedi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Türkiye Özel Okullar Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Eğitim Sempozyumu’na katıldı. Antalya’da yapılan ve bu yıl ana teması “Eğitim ve Etik” olarak belirlenen sempozyumun açılışını Bakan Selçuk yaptı.

Selçuk'un konuşmasından satır başları şöyle:

Toplumdaki beklentinin farkındayım. Bu geldiğim gün vardı. Bunun olması oldukça makul ve beklentinin hayata geçmesiyle ilgili.

BAKAN SELÇUK TEMEL LİSELER VE KURSLARIN KAPANMASIYLA İLGİLİ NE DEDİ?

Temel liseler ve dershaneler konusu uzun yıllardır bilinen ve geçmişten bu yana yapılması öngörülen kararlardı. Yıllar önce bu konularla ilgili somut bilgi paylaşılmasına rağmen bu ilan edildiğinde insanların şaşırmasına çok şaşırdım.

BİRKAÇ SENEDİR BİLİNİYORDU

Bu bizim çözüm olarak öngördüğümüz bilgi değil. Birkaç senedir belirlenen belli dönüşüm programı içinde bulunan kuruluşların alacağı yolda katkılarımız olacak. Bu sürecin sancısız geçmesi için elimizden geleni yapacağız

Dershaneler konusu da temel liseler gibi biliniyordu. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın ne düşündüğü de biliniyordu.

VELİLERE MESAJ VAR

Tüm öğretmen ve velilere yerine ne koyacağımız konusunda nasıl karşılayacağımız konusunda net bir yol haritasına sahibiz. Önümüzdeki haftalarda bunu açıklayacağız. Video kütüphaneler oluşturulması, yapay zeka, televizyonlar gibi birçok imkanları ortaya koyabileceğiz. Tüm hazırlıklar bitti. Biz hiçbir zaman sürpriz yapmayacağız diyoruz. Bu daha önceki yıllarda alınan kararlar. Veliler tarafından dikkatle ele alınmasına önem verdiğimi belirtmek isterim. Bu konunun kötüye kullanımının engellenmesiyle ilgili önlemi alıyoruz.

Biz önümüzdeki süreçte nasıl yapacağımız konusunda belirsizlik içinde değiliz. Hem öğrenci hem velileri rahatlatmak için her türlü önlemi alıyoruz.

SÜRECEK

 

 

 

30-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş