Arama sonuçları

Bilnet Okulları Kocaeli öğrencileriyle 2020 LGS ve YKS semineri

Bilnet Okulları Kocaeli öğrencileriyle 2020 LGS ve YKS semineri

Bilnet Okulları Kocaeli öğrencileriyle 2020 LGS ve YKS semineri. 2020 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 7 Haziran’da, 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ise 20-21 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

LGS ve YKS için sayılı aylar kaldı. Bizim de 2020 LGS ve 2020 YKS seminerlerimiz sürüyor. Bu kez Bilnet Okulları Kocaeli Kampusu’nda ortaokul ve lise öğrencileriyle buluştuk.

BİLNET OKULLARI KOCAELİ ÖĞRENCİLERİYLE 2020 LGS VE YKS SEMİNERİ

İlk olarak 8’nci sınıf öğrencileri, velileri ve öğretmenleriyle LGS seminerindeydik. Bu yıl 8’inci sınıfta okuyan öğrenci sayısı 4+4+4 eğitim yasasın yüzünden 1.8 milyona ulaştı. İşte bu sayının yaklaşık 600 bin artmasının öğrencileri ve sınavın yapısını nasıl etkileyeceğini konuştuk.

LGS’de fark yaratabilmek için nelere dikkat etmeleri gerektiğini, okulların kontenjanlarını ve başta yabancı özel liseler olmak üzere özel okullara nasıl öğrenci alınacağını aktardık.

2020 YKS İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Ardından da 2020 YKS için 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri ve öğretmenleriyle birlikte olduk. YKS’de “yeni nesil soruları” olarak yorumlanan değişen soru yapısı, değişen başarı barajları, kontenjanlar ve üniversiteli olmak için yapmaları gereken netleri konuştuk. Geleceğin meslekleri ve tercihler de bir başka konuşulan konu oldu. YÖK’ün vakıf üniversitelerine kontenjan sınırlaması kararının bu yıl üniversite tercihi yapacak öğrencileri nasıl etkileyeceğini de konuştuk.

Seminerlerimize Kampus Müdürü Yasemin Demirkol, Lise Müdürü Yasin Kutluata, Ortaokul Müdür Yardımcısı Sibel Erden, İlkokul Müdür Yardımcısı Özlem Çıkıntaş ile öğretmenler de katıldı.

-

(Soldan sağa) İlkokul Müdür Yardımcısı Özlem Çıkıntaş, Pervin Kaplan, Ortaokul Müdür Yardımcısı  Sibel Erden, Kampus Müdürü Yasemin Demirkol ile İdari İşler sorumlusu Adnan Yıldız

 

 

Lise Müdürü Yasin Kutluata, Pervin Kaplan, PDR Gülşah Yılmaz

 

08-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş