Arama sonuçları

Devamsızlıktan kalan lise sonlara 'mezuniyet' ödülü

Devamsızlıktan kalan lise sonlara 'mezuniyet' ödülü

Devamsızlıktan kalan lise sonlara 'mezuniyet' ödülü. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ortaöğretim kurumlarında bütün derslerinde başarılı olup da devamsızlıktan kalan 9 bin 77 öğrencinin, bu yıla mahsus mezun edildiğini açıkladı. Bu öğrenciler böylece liseden mezun oldu. Geçen yıl da devamsızlıktan kalan lise son sınıf öğrencileri bu şekilde alınan kararla mezun olmuştu.

DEVAMSIZLIKTAN KALAN ÖĞRENCİYE 'SINIF GEÇME' ÖDÜLÜ

 

Bakan Yılmaz, yaptığı açıklamada, ortaöğretim kurumlarında devamsızlıktan kalan son sınıf öğrencilerinin durumuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

LİSEDEN MEZUN OLDULAR

Ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden derslerinde başarılı olmalarına rağmen kendilerine mevzuatla verilen devamsızlık süresini aşan öğrencilerin başarısız sayıldığını anımsatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Ancak bu yıla özgü olmak üzere bütün derslerinden başarılı olup da devamsızlıktan dolayı başarısız sayılan öğrencilerimizin diğer öğrenciler gibi, yani devamlı öğrenciler gibi değerlendirmeye tutarak herhangi bir hak kaybına yol açmamalarını sağlamak üzere gereken onayı verdik. Bu öğrencilerimizin sayısı 9 bin 77'dir, 9 bin 77 öğrencimiz ortaöğretim kurumlarından mezun olmuş durumdadır. Kendileri ve aileleri için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

GEÇEN YIL DA AYNI KARAR ALINDI

Bu arada geçen yıl da lise son sınıfta devamsızlıktan kalan ve mezun olamayan öğrenciler için "sınıf geçme" kararı alınmıştı. Buna gerekçe olarak da üniversite sınavlarında başarılı olup üniversiteli olurlarsa kayıt olma haklarının yitirilmemesi gösterilmişti.

AA

22-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş