Arama sonuçları

'Dijital Benim İşim' projesinde eğitici seminerleri tamamlandı

'Dijital Benim İşim' projesinde eğitici seminerleri tamamlandı

Teknolojinin gücünü kadınların potansiyeliyle buluşturmak üzere Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğiyle 2 yıl önce hayata geçirilen “Dijital Benim İşim” projesinde yeni dönem eğitici eğitimleri tamamlandı.

Vodafone açıklamasına göre, bugüne kadar 5 bini aşkın kadına ulaşan proje kapsamında, var olan ve yeni eğitmenlere yönelik Dijital Okuryazarlık ve Dijital Pazarlama konularında eğiticieğitimi ve proje eğitimlerinin verileceği halk eğitimi merkezlerinin müdürlerine yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

20 PROJE İLİNDE TAMAMLANDI

Online olarak düzenlenen eğitim toplantılarına 20 proje ilinde bulunan 53 mevcut eğitmen, 86 yeni eğitici ve 84 kurum idarecisi katıldı.

Proje kapsamında gerçekleştirilen eğitici eğitimlerinin ilki mevcut Dijital Okuryazarlık eğitmenleriyle 31 Mart’ta ve mevcut Dijital Pazarlama eğitmenleriyle 1 Nisan’da düzenlendi. Yeni eğitmenlerle ise 13 Nisan’da Dijital Okuryazarlık ve 14 Nisan’da Dijital Pazarlamaeğitimleri gerçekleştirildi.

Ayrıca, 11 Nisan’da, eğitimlerin verileceği halk eğitimi merkezlerinin müdürlerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

"Dijital Benim İşim" projesiyle, kadınların dijitalleşme potansiyelinin farklı eğitimprogramlarıyla ortaya çıkarılması hedefleniyor. Proje kapsamında kadın kursiyerlere 24 saatlik Dijital Okuryazarlık ve 40 saatlik Dijital Pazarlama eğitimleri veriliyor. İkinci yılına giren projenin ilk yılında 13 ilde 140 eğitmenle 5 bini aşkın kadın kursiyere eğitim verildi.

Bu süreçte 5 milyon TL’lik sosyal değer elde edilirken, proje için yapılan her 1 TL’lik yatırım 5 TL’lik sosyal getiri sağladı. Projeyle 2 yılda 20 ilde toplam 12 bin kadın kursiyere eğitimverilmesi hedefleniyor.

"PROJEMİZİN YENİ DÖNEMİNDE İL SAYIMIZI 13'TEN 20'YE ÇIKARDIK"

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel de "Dijital Benim İşim" projesini de amaç odaklı vizyonlarında yola çıkarak tasarladıklarını aktardı. Süel, şunları kaydetti:

"Hem toplumun dijitalleşmesine katkıda bulunacağımız, hem de kadınların gelişimini destekleyeceğimiz bir projeyi hayata geçirdik. Bu projeyle, kadınların dijital yetkinliklerini geliştirerek ekonomik ve sosyal hayata dahil olmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Geçen yıl aşamalı olarak 13 ilde hayata geçirdiğimiz projeyle toplam 5 bini aşkın kadına ulaştık.Eğitimlerden mezun olan 63 kadın kursiyerimizi Vodafone Müşteri Hizmetleri bünyesinde istihdam ettik. Projemizin yeni döneminde il sayımızı 13’ten 20’ye çıkardık.

Yeni hedefimizi de 2 yılda toplamda 12 bin kadına ulaşmak olarak belirledik. Bu hedefimize, elbette, değerli eğiticilerimizin katkı ve desteği ile ulaşabileceğiz. Bu nedenle eğiticieğitimlerine büyük önem veriyoruz. Bu eğitimlerde, eğitici adayı arkadaşlarımıza dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama konularında ayrıntılı bilgi sunuyoruz. Tüm yeni dönem kursiyerlerimize şimdiden başarılar diliyorum."

PROJE İLGİ GÖRDÜ

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Araştırma, Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Cüneyt Akçapınar da şöyle dedi:

"Proje kapsamında kadın kursiyerlerimize temel bilgisayar becerileri kazandırırken, Dijital Pazarlama eğitimlerimiz ile de dijital alanda meslekî gelişimlerine katkı sağladık.

Pandemi döneminin tüm olumsuz etkilerine rağmen projeye yoğun bir ilgi oluştu, 5 binin üzerinde kadına ulaştık."

03-05-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş