Arama sonuçları

Doğa Koleji: Franchise okullardan ‘biz alalım’ teklifi

Doğa Koleji: Franchise okullardan ‘biz alalım’ teklifi

Doğa Koleji: Franchise okullardan ‘biz alalım’ teklifi. Aylardır öğretmen maaşlarını ödeyememesi ile gündeme gelen Doğa Koleji’nde belirsizlikler sürüyor. Son olarak öğretmenlerin boykota çıktığı kurumda veliler de öğretmenlerine destek veriyor. Ancak hem öğretmen hem de veliler için belirsizlik sürüyor. Okulun “satılması” ile ilgili yönetimin yaptığı “devir işlemi bitmek üzere, 14 Aralık’ta duyurulacak” açıklamasının üzerinden günler geçmesine rağmen henüz “satış” yok.

Bu arada bir başka gelişme ise franchise okulların kurucularından geldi.

DOĞA KOLEJİ: FRANCHISE OKULLARDAN 'BİZ ALALIM' TEKLİFİ

Doğa Koleji’nin Uluer Grup'un da dahil olduğu 49 lisanslı kurucusu okulu satın almak için yönetime teklif yaptı. Sözcü’nün haberine göre Teklifin detayları şöyle: Uluer Grup ana merkeze ait 126 şubenin yüzde 60’ını almak istiyor. Geri kalan şubelerin diğer kuruculara ait olması öngörülüyor. Franchise sahipleri sorunu çözmek, geçmiş öğretmen maaşlarını ödemek ve gelecek yıl Eylül'e kadar maaşları ödeyebilmek adına bir finans planı oluşturdular.

600 MİLYON TL ÖDEMEYE HAZIRLAR

Kurucular kurulu adına görüşmelerde bulunan Nevşehir Doğa Koleji'nin franchise sahibi Uluer Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halis Uluer “Bu sorunu çözmek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Mağduriyetleri gidermek istiyoruz. Bu sorunu çözmek için elimizi taşın altına koyduk” dedi. Doğa Koleji'ni devralmak isteyen kurucular İstanbul'da bir otelde dün ve önceki gün toplantılar gerçekleştirdi.

Uluer, satın alma görüşmelerinin devam ettiğini söyledi. Görüşmelerde pürüzler olduğunu da ifade eden iş insanı beklediklerinden yüksek bir fiyatla karşılaştıklarını anlatırken pürüzlere ilişkin detaylı bilgi paylaşmadı.

SATIN ALMA OLMAZSA YENİ MARKA

Uluer'in verdiği bilgilere göre eğer satın alma gerçekleşmezse 49 franchise sahibi ‘Doğa Koleji' ismini bırakarak yeni bir marka altında faaliyetlerine devam edecek.

 

CAN HOLDİNG DE İLGİLENMİŞTİ

Son zamanlarda yaptığı satın almalarla adından söz ettiren İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin sahibi Can Holding de Doğa için teklif vermiş fakat daha sonra taraflar anlaşamamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da yaptığı açıklamada “Her türlü hazırlığımız var” demişti.

18-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş