Arama sonuçları

Doğa Koleji'nde bekleyiş sürüyor

Doğa Koleji'nde bekleyiş sürüyor

Doğa Koleji'nde bekleyiş sürüyor. BirGün'den Merve Atıcı'nın haberine göre, Doğa Koleji’nin devriyle ilgili kamuoyuna hala bir açıklama yapılmadı. Okulun satış işlemleriyle ilgili geçen cumartesi yapılacağı bildirilen satış işlemi henüz netleşmedi. Satış işlemlerinin bir an önce açıklanmasını isteyen öğretmen ve velilerin bekleyişi ise sürüyor.

Konuyla ilgili olarak BirGün’e konuşan öğrenci velisi M.E., öğretmenlerin satış işlemiyle ilgili açıklamaların oyalamak amacıyla yapıldığını ve yarı yıl tatilinden önce satışın gerçekleşmesini beklemediklerini bildirdi. 

M.E., “Çocuğumun kaydını başka bir okula aldırdım fakat satış gerçekleşti denince çocuğum başka okula gitmedi. Kaydını tekrar Doğa Koleji’ne almak zorunda kaldım. Yaşanmaz dediğimiz her şeyi yaşadık. İTÜ’yle ilgili bir sürü açıklama yapıldı ama hala ortada bir şey yok. Öğretmenler de bu açıklamaların oyalamak için yapıldığını düşünüyor. Yarıyıldan önce bir sonuç beklemiyoruz” diye konuştu.

‘YÖNETİM SATIŞ SÜRECİNİN UZAYACAĞINI SÖYLEDİ’

Konuyla ilgili konuşan bir diğer öğrenci velisi H.T., ise en son cuma günü kampüs müdürlerinin genel müdürlükte toplantıya çağırıldığını, yönetim tarafından devam eden devir sürecinin uzayacağının bildirildiğini kaydetti

H.T. şöyle konuştu:

“Bir satış durumundan bahsediliyor ama ortada hiçbir şey yok. Faturalar ödenmiş ama öğretmen maaşları hala ödenmedi. Sadece faturalar yatırıldığı için sorun çözüldü diyemiyoruz. En son Cuma günü kampüs müdürleri genel müdürlükte toplantıya çağırılmış satış sürecinin devam ettiğini fakat sürecin uzayacağını söylemişler. Sürekli uzatılan bir süreç var hala bekliyoruz. Çalışanlar da veliler de huzursuz bir şekilde açıklama bekliyor. Her gün farklı senaryolar duyuyoruz.”

24-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş