Arama sonuçları

Doğa'da öğretmen isyanı: Artık ücretlerimizi ödeyin

Doğa'da öğretmen isyanı: Artık ücretlerimizi ödeyin

Doğa'da öğretmen isyanı: Artık ücretlerimizi ödeyin. Bir süredir finansal sorunlarla boğuşan, öğretmenlerin ücretlerini ödeyemeyen ve satışı ile gündeme gelen Doğa Koleji'nde aylardır maaşlarını alamayan öğretmenler isyanda. 

BirGün'ün haberine göre, Doğa Koleji’nin İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Vakfı’na devredildiği yönündeki iddianın ardından, öğretmenler hâlâ resmi bir açıklamanın yapılmasını ve ücret ödemeleriyle ilgili sürecin netleşmesini bekliyor.

Doğa Koleji Öğretmen Komitesi konuya dair “Oyalamayı Bırakın; Ücretlerimizi Ödeyin” başlıklı bir açıklama yayınladı.

Satış sürecinin bir oyalama süreci olduğu ifade edilen açıklamada, "Bugün, başladığımız yerdeyiz; sorunlarımız çözülmüş değil, aylardır olduğu gibi yönetim bizi oyalama çabası içinde"  denildi.

ÖĞRETMENLER NE DİYOR?

Doğa Koleji Öğretmenler Komitesi tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Geçtiğimiz hafta, ücretlerimizin ödenmesi ve öğrencilerimizin eğitim hakkının korunması talepleriyle gerçeklestirdigimiz üç günlük boykot ses getirmiş, bakanlık sorunun çözümü için adım atmak zorunda kalmıştı. Bakan Ziya Selçuk, öğretmen ve öğrencilerin mağduriyetlerini gidereceklerini açıklamış, resmi kanallardan İTÜ ile satış görüşmeleri yapıldığı açıklanmıştı

İTÜ vakfı ile baslayan devir işlemleri günler geçmesine rağmen tamamlanmadı, bizlere tatmin edici bir açıklama dahi yapılmadı. Bugün, başladığımız yerdeyiz; sorunlarımız çözülmüş değil, aylardır olduğu gibi yönetim bizi oyalama çabası içinde.

Boykotumuzu bitirirken, “Haklarımızın takipçisi olacağız. Okulun başına hangi patron geçerse geçsin, kendi haklarımız ve öğrencilerimizin eğitim hakkını korumak için birlikte davranmayı sürdürmemiz gerektiğini biliyoruz” demiştik. Öğretmenleri oyalarak, görmezden gelerek susturabileceklerini; dahası mücadeleyi unutturabileceklerini sanıyorlar.

26-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş