Arama sonuçları

Her ile ölçme ve değerlendirme merkezi kurulacak

Her ile ölçme ve değerlendirme merkezi kurulacak

Her ile ölçme ve değerlendirme merkezi kurulacak. Ölçme ve değerlendirme merkezleri her ilde kurulacak. Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği’nde değişiklik yaptı. Buna göre illerdeki ölçme değerlendirme uygulamalarının kalitesinin iyileştirilmesi için il milli eğitim müdürlüklerine bağlı ölçme değerlendirme merkezleri kurulacak.

"Milli Eğitim Bakanlığı İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME MERKEZLERİ HER İLDE KURULACAK

Buna göre, daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen il izleme araştırması, PISA, TIMSS, ABİDE gibi ulusal ve uluslararası ölçme ve değerlendirme uygulamaları, il milli eğitim müdürlüklerince yürütülecek.

İl milli eğitim müdürlüklerinde il geneli ölçme değerlendirme çalışmaları ve araştırmaları ile bu kapsamdaki sınav uygulamaları, 81 ilde, il milli eğitim müdürlüğü ölçme, değerlendirme ve sınav hizmetleri şubesi bünyesinde kurulacak ölçme değerlendirme merkezleri tarafından yapılacak.

MERKEZLER NE YAPACAK?

Ölçme değerlendirme merkezleri ile eğitimde izleme değerlendirme ve süreç odaklı ölçme değerlendirme konularında nitelikli çalışmalar yapılması sağlanacak.

İl milli eğitim müdürlüğü ölçme değerlendirme merkezinin, ölçme değerlendirme araştırmaları ile bu sınav uygulamalarına ilişkin görev, yetki ve sorumlulukları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek. 

 

20-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş