Arama sonuçları

MEF Üniversitesi ile FEV Türkiye ‘mühendislik’te anlaştı

MEF Üniversitesi ile FEV Türkiye ‘mühendislik’te anlaştı

MEF Üniversitesi ile FEV Türkiye ‘mühendislik’te anlaştı. MEF Üniversitesi ile otomotiv sektörüne A’dan Z’ye mühendislik çözümleri sunan FEV Türkiye arasında işbirliği protokolü imzalandı.

FEV Day of Future Mobility Solutions Turkey konferansında MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ve FEV Türkiye Genel Müdürü Dr. Taner Göçmez tarafından protokol imzalandı.

FEV Türkiye, MEF Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin tüm bölümlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini sürdüren başarılı öğrenciler için ulusal ve uluslararası projelerinde staj, yarı/tam zamanlı iş imkanı sağlayacak. MEF Üniversitesi ile Ar-Ge ve tasarım odaklı çalışmalarda işbirlikleri yapacak.

MEF ÜNİVERSİTESİ İLE FEV TÜRKİYE ‘MÜHENDİSLİK’TE ANLAŞTI

MEF Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin protokol ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Aktif öğrenme ile eğitim alan öğrencilerimizin mesleğe hazırlanmalarında ve Mühendislik Fakültemiz başta olmak üzere tüm fakültelerimizin Ar-Ge çalışmalarında destek alabilecekleri bir işbirliğine imza attık. 1978’de Almanya’da kurulan, sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir tarafındaki tesislerinde araç mühendisliğinin bütün alanlarında önemli başarılar elde etmiş ve bu alanlarda ayrıcalıklı bir konum edinmiş olan FEV ile işbirliği içinde olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.’’

FEV Türkiye Genel Müdürü Dr. Taner Göçmez’in açıklamaları ise şöyle:

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ GÜÇLENMELİ

“Üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesine katkı sağlayan bu protokol ile FEV Türkiye olarak birincil önceliğimiz olan yetişmiş insan gücüne Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından olan MEF Üniversitesi aracılığıyla kolay ve hızlı erişim sağlarken, ülke istihdamına da katkı sağlayacak olmamızdan dolayı mutluluk duyuyorum.”

12-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş