Arama sonuçları

MSÜ Sınavı soruları ve cevapları yayımlandı: Sonuçlar 28 Mart'ta

MSÜ Sınavı soruları ve cevapları yayımlandı: Sonuçlar 28 Mart'ta

2024 Millî Savunma Üniversitesi Askerî Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın (2024-MSÜ) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u ÖSYM sitesinden açıklandı.  ÖSYM yaptığı açıklamada adayların soru sınava katılanların Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle 10 gün süreyle erişebileceklerini duyurdu.

ÖSYM açıklamasında soruların, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup telif haklarının ÖSYM'ye ait olduğunu ve yazılı izin olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamayacağını, dağıtılamayacağını ve yayınlanamayacağını hatırlattı.

700 BİNİN ÜZERİNDE ADAY .

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) kopyası olarak da nitelendirilen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sınavı'na 700 binin üzerinde aday katıldı.

MSÜ'de  Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri testlerinden oluşan sınavda adaylara 120 soru için 165 dakika süre verildi. Sınav sonuçları 28 Mart’ta açıklanacak.

03-03-2024


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş