Arama sonuçları

Öğrenci sayısı ile 66 ilçeyi geçiyor

Öğrenci sayısı ile 66 ilçeyi geçiyor

Öğrenci sayısı 66 ilçeyi geçiyor. Avcılar’da Yeşilyurt Mahallesi’ndeki Leyla Bayram İlkokulu’nda 5 bin 300 öğrenci okuyor. Sınıf şubeleri V’ye kadar gidiyor. 155 öğretmen var. Öğretmen odasında oturacak yer kalmıyor. İkili eğitim olan okulda öğrencilerin dağılma saatleri velilerin de gelmesiyle ve adeta bir insan seline dönüşüyor. Okulun öğrenci sayısı ise 66 ilçeden daha fazla.

İstanbul Avcılar’da Yeşilkent Mahallesi’ndeki Leyla Bayram İlkokulu, 5300 öğrencisiyle Türkiye’nin en kalabalık ilkokulu. Hürriyet’in haberine göre okulda 155 öğretmen, bir müdür ve dört müdür yardımcısı görev yapıyor. Okulda 800’ü Suriyeli olmak üzere 7 ülkeden öğrenci eğitim görüyor.

ÖĞRENCİ SAYISI 66 İLÇEYİ GEÇİYOR

1 ve 2’nci sınıflar için 25’er dersliğin olduğu okulda 1-A, 1-B diye başlayan sınıf isimleri 1-V’de son buluyor. Müdür İsmail Mustafa Akçay “Gönlümüz o kadar zengin ki, 5000 öğrenciyi daha bu okula sığdırabiliriz” diyor. Veliler ise sınıfların kalabalık olmasından ve öğretmenlerin öğrencilerle yeterince ilgilenememesinden şikayet ediyor.

ÖĞRETMENLER ODASINDA YER YOK

Leyla Bayram İlkokulu'nda sınıflar 40 ila 50 öğrenci arasında değişiyor. Ders aralarında ise öğretmenler odasında oturacak yer kalmıyor. Leyla Bayram İlkokulu Müdürü İsmail Mustafa Akçay, okulda aralarında 800’ü Suriyelilerin de yer aldığı yedi yabancı ülkeden gelenlerle birlikte 5 bin 300 öğrencinin eğitim gördüğünü söylüyor. Akçay, “İkili eğitimde 5 bin 300 öğrencimiz 155 öğretmen, 41 alt sınıf, 284 kaynaştırma öğrencimiz var. Gönlümüz o kadar zengin ki, 5 bin öğrenciyi daha bu okula sığdırabiliriz” dedi.

Akçay, her dönemde 1 ve 2’nci sınıflar için 25’er sınıf açtıklarını bunlara alfabenin neredeyse tamamını kullanarak A’dan, V’ye kadar numara verdiklerini vurguladı. Akçay, şöyle dedi:

128 DERSLİK VAR

“Okulda sabah ve öğleden sonra 64’er olmak üzere 128 dersliğimiz var. Komplike okul yapımız var. Okul öncesi eğitimin yanı sıra Suriyeli yetişkinlere Türkçe derslerimizi sürdürüyoruz. Çeşitli alanlarda il, ilçe derecelerimiz, birinciliklerimiz, ulusal alanda derecelerimiz var.”

Okulda 64 kamera, 3 güvenlik görevlisi var. Yine okulda öğretmen ve velilerin yararlanabilmesi amacıyla fitness ve pilates aletlerinin yer aldığı salonlar bulunuyor.

 

12-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş