Arama sonuçları

Öğretmenlere ‘acil’ kodlu mesaj gitti. Seçim mi var?

Öğretmenlere ‘acil’ kodlu mesaj gitti. Seçim mi var?

Öğretmenlere ‘acil’ kodlu mesaj gitti. Seçim mi var? 31 Mart yerel seçimlerinin ardından “İstanbul’da seçim tekrarlansın” tartışmaları gündeme gelirken öğretmenlere “acil” koduyla giden talimat kafa karıştırdı. Bu talimatta öğretmenlere seçimde görev alıp almak istemedikleri soruluyor.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, seçimin yenilenmesinin tartışıldığı bu günlerde Çatalca Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 11 Nisan tarihli ve ‘Acele’ koduyla öğretmenlere gönderdiği talimatta seçimde görev almak isteyip istemediklerinin sorulduğunu aktardı.

ÖĞRETMENLERE 'ACİL' KODLU MESAJ GİTTİ. SEÇİM Mİ VAR?

Diken’de yer alan habere göre Koncuk paylaştığı talimatta öğretmenlere şöyle deniyor:

DAĞITIM YERLERİNE

Ekli listede bulunan seçim görevlileri listesine boş bulunan yerlerin excelin formatı bozulmadan doldurularak mesai bitimine kadar Müdürlüğümüze gönderilmesi hususunda

Bilgi ve gereğini rica ederim.

Mustafa Erşahin

İlçe Milli Eğitim Müdürü”

HAYIRDIR, SEÇİM Mİ VAR?

Koncuk talimatla ilgili sosyal medyada şöyle yazdı: “Hayırdır? Seçim mi var? Çatalca İlçe MEM, seçimde, görev almak isteyip, istemediğini öğretmenlere sormuş. Bu talimatı, Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne kim verdi? 4,5 yıl sonra yapılacak seçime mi hazırlık yapılıyor?!”

OYLAR SAYILMAYA DEVAM EDİYOR

Resmi olmayan sonuçlara göre AKP’li Bİnali Yıldırım’ın önünde seçimi tamamlayan CHP’li Ekrem İmamoğlu, AKP’nin itirazlarının sonuçlanmaması nedeniyle mazbatasını halen alamadı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise İstanbul’da belediye seçimlerinin yenilenebileceğini söyleyerek tartışmayı, yeniden seçim olayına taşıdı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de aynı doğrultuda konuşmuştu. Bu çıkışların ardından AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da “İstanbul’da seçimin yenilenmesini istiyoruz” demişti.

12-04-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş