Arama sonuçları

ÖSYM arıza yapınca Sayıştay sınavı iptal edildi

ÖSYM arıza yapınca Sayıştay sınavı iptal edildi

ÖSYM arıza yapınca Sayıştay sınavı iptal edildi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) bugün Esenboğa e-Sınav merkezinde yapılacak Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı (Sayıştay Eleme), sistem arızası nedeniyle ertelendi.

 

ÖSYM ARIZA YAPINCA SAYIŞTAY SINAVI İPTAL EDİLDİ

 

 

Bugün Ankara Çetin Emeç, Ankara Esenboğa, İstanbul ve İzmir e- Sınav merkezlerinde Sayıştay Eleme Sınavı yapılması öngörülüyordu.

Ankara Çetin Emeç, İstanbul ve İzmir e-Sınav merkezlerindeki Sayıştay Eleme Sınavı, herhangi bir sıkıntı yaşanmadan tamamlandı ancak Esenboğa e-Sınav merkezinde, sınav başlamadan önce sistem arızanın giderilmesi için çalışmaların uzaması üzerine Esenboğa e-Sınav merkezindeki adaylar, Sayıştay Eleme Sınavı'nın ertelenmesi talebinde bulundu.

ÖSYM Yönetim Kurulu da Esenboğa e-Sınav merkezindeki 4 bin 500 adayın katılacağı sınavın ertelenmesine ve ilerideki bir tarihte tüm mağduriyetleri giderecek şekilde yapılmasına karar verdi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ VAR

Sosyal medyada ise sınav barkodlarının okunamaması yüzünden sınavın iptal edildiğinin yanı sıra görevlilerin sistemi kullanmayı başaramadıkları için iptal edildiği dile getirildi. Sınavın iptali tepki çekti.

26-05-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş