Arama sonuçları

YKS ek yerleştirme kayıtları: Hangi belgeler gerekiyor?

YKS ek yerleştirme kayıtları: Hangi belgeler gerekiyor?

YKS ek yerleştirme kayıtları: Hangi belgeler gerekiyor? YKS ek yerleştirme kayıtları başladı ve 5 Ekim'e kadar sürecek. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme ile bir yükseköğretim programına yerleşen öğrenciler kayıtlarını 1-5 Ekim tarihleri arasında yaptıracak.

YKS EK YERLEŞTİRME KAYITLARI: HANGİ BELGELER GEREKİYOR?

Bir yükseköğretim programına yerleşen adaylar 1-5 Ekim tarihleri arasında kayıtlarını yaptırmazlarsa haklarını yitirecek. Kayıt yaptırmasalar bile bu adayların Ortaöğretim Başarı Puanları (OBP) gelecek yıl YKS’ye girdiklerinde yarıya düşecek.

E-KAYIT OLMAYACAK

YKS ek yerleştirme kayıtlarında adayların yerleştikleri yükseköğretim kurumlarına bizzat giderek, kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Ek yerleştirme döneminde e-kayıt yani elektronik kayıt yapılmayacak.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf 

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri YKS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecek.

28-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş