Arama sonuçları

Akademisyen ve öğrenci yetersiz olunca 979 bölüm kapatıldı

 Akademisyen ve öğrenci yetersiz olunca 979 bölüm kapatıldı

Akademisyen ve öğrenci yetersiz olunca 979 bölüm kapatıldı. Yükseköğretim kurumlarında 979 bölüm kapatıldı. Gerekçe: Akademisyen ve öğrenci yetersiz. Öğrencisiz ve atıl durumdaki üniversiteler geçen yıl sonu yayınlanan Sayıştay raporuna yansımıştı. Bu rapor da “hayalet üniversiteler” diye basında yer almıştı. Birgün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre üniversitelerde öğrenci ve akademisyen yetersizliğinden dolayı 979 bölüm kapatılmış durumda.

AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİ YETERSİZ OLUNCA 979 BÖLÜM KAPATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen’in soru önergesine verdiği yanıtta 979 bölümün kapatıldığı ortaya çıktı.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen soru önergesinde yükseköğretim kurumlarında kapatılan bölüm sayısını sordu. Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğrenim Kurulu’ndan (YÖK) gelen yazı doğrultusunda, öğrenci ve akademisyen yetersizliği gerekçesiyle 979 programın kapatıldığını açıkladı.

AKADEMİSYENLER BAŞKA BİRİMLERE GÖNDERİLDİ

Soru önergesine verilen yanıtta, kapatılan programlarda görev yapan öğretim elemanlarının kadrolarının YÖK kararı ve rektörün teklifi üzerine “uygun görülen” birimlere tahsis edildiği belirtildi.

Antmen, yükseköğretimin iktidarın kadrolaşma alanları haline getirildiğini ve akademideki kadroların iktidara yakın kişilere açıldığını söyledi.

08-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş