Arama sonuçları

Almanya Parlamentosu üniversite mezunlarına burs verecek

Almanya Parlamentosu üniversite mezunlarına burs verecek

Almanya Parlamentosu üniversite mezunlarına burs verecek.  Almanya Federal Meclisi Berlin Hür Üniversitesi, Berlin Humboldt Üniversitesi ve Berlin Teknik Üniversitesi ile birlikte Uluslararası Parlamento Bursu (IPS) verecek. Bursu kazananlar Berlin'de Almanya Federal Meclisi'nde 5 ay bir Federal Meclis üyesinin yanında 13 hafta da çalışacak. 

Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolusluğu tarafından yapılan açıklamaya göre 41 ülkeden 120 üniversite mezunu burs alacak. Almanya Parlamentosu'nda çalışmayı da içeren 5 aylık burs için başvurular başladı ve son tarih 30 Haziran. 

ALMANYA PARLAMENTOSU BURSU 

"Almanya Parlamentosu'nda çalışmak ister misiniz?" başlığı ile yapılan duyuru şöyle: 

Almanya Federal Meclisi Berlin Hür Üniversitesi, Berlin Humboldt Üniversitesi ve Berlin Teknik Üniversitesi ile birlikte sizi Uluslararası Parlamento Bursu (IPS) kapsamında beş aylık bir süre için Berlin’e davet etmektedir. IPS, program sonrasında geri döndükleri ülkelerinin

demokratik geleceğine etkin ve sorumluluk bilincine sahip bir şekilde biçimlendirmek için katkı sağlamak isteyen, yüksek vasıflı ve siyasete ilgi duyan genç insanlara hitap etmektedir.

Almanya Federal Meclisi genç insanlara bir Federal Meclis Üyesi’nin yanında 13 hafta çalışarak Alman parlamenter sistemi ve siyasi karar süreçlerini tanıma ve parlamenter çalışma alanında uygulamada deneyim kazanma fırsatını sunmaktadır.

ALMANYA PARLAMENTO BURSU İÇİN KOŞULLAR 

Bursiyelerler Almanya Federal Meclisi’nin bağımsız bir şeçim kurulu tarafından seçilecek. Burs başvurusu için aranan koşullar şöyle sıralanıyor: 

Programa katılan bir ülke vatandaşlığına sahip olmak

Üniversite öğrenimini tamamlamış olmak

Çok iyi derecede Almanca dil bilgisi

* Alman siyaset, toplum ve tarihine ilişkin bilgi sahibi olmak

* Burs başlangıcında 30 yaşından genç olmak

BURS NELERİ KAPSIYOR? 

* Ayda 500 Euro 

* Ücretsiz konaklama

* Sigorta ve seyahat masrafları

BURSA NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Burs için başvurmak isteyenler en son 30 Haziran tarihine kadar pr-10@anka.diplo.de sadece e-posta ile  müracaat edilmesi gerekiyor.  Ayrıntılı bilgiye https://www.bundestag.de/ips adresinden de ulaşmak mümkün. 

 

31-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş