Arama sonuçları

Arı Okulları ‘matematikçileri’ yarışmada buluşturuyor

Arı Okulları ‘matematikçileri’ yarışmada buluşturuyor

Arı Okulları ‘matematikçileri’ yarışmada buluşturuyor. Özel Arı Okulları’nın bu yıl 12’nci kez düzenlediği Matematik Yarışması için başvurular başladı. Yarışmaya 8’nci sınıf öğrencileri katılacak.

Sınav, ortaokulların matematik öğretim programı kapsamındaki konular ve bunları uygulama becerileri ile akıl yürütme, matematik genel kültür bilgisi esas alınarak hazırlanıyor.

ARI OKULLARI ‘MATEMATİKÇİLERİ’ YARIŞMADA BULUŞTURUYOR

12. Matematik Yarışması’na Ankara’daki ortaokullarda okuyan 8’nci sınıf öğrencileri katılabilecek. Sınava başvurabilmek için 6 ve 7.sınıf yılsonu ağırlıklı not ortalamalarının her birinin en az 95.00 olması gerek. Başvurular için ücret ödenmeyecek.

Başvuru formuna http://www.ariokullari.k12.tr adresinden ulaşılabilecek.

SINAV 22 ARALIK’TA YAPILACAK

Sınav online olarak yapılacak. Sisteme bilgisayar, tablet ve mobil telefonlardan ulaşım sağlanabilecek.  Online sınav çoktan seçmeli, 5 seçenekli 25 sorudan oluşacak. Sınavın süresi 100 dakika olacak. Sınav sonuçları 25 Aralık’ta açıklanacak.

Bu aşamayı geçen öğrenciler 5 Ocak 2020 tarihinde yapılacak yazılı sınava katılacak.

Sınav, 4 klasik ve çoktan seçmeli 5 seçenekli 20 sorudan oluşacak. 4 yanlış 1 doğruyu götürecek.

Yazılı sınava katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verilecektir.  4. Katılım belgesi almaya hak kazanan öğrenciler, Sıtkı ALP Eğitim Vakfı’nın 8. sınıflar için 16 Şubat 2020 tarihinde düzenlediği Üstün Başarı Bursu sınavına ücretsiz başvurmaya hak kazanacak.

Sınavın birincilik, ikincilik, üçüncülük ve Sınav Komisyonu Özel Ödülleri ile sembolik  (altın, gümüş, bronz)  madalya alan öğrencilere başarı belgesi verilecek. Yazılı sınav sonuçları,  5 Ocak 2020 Pazar günü saat 16.00’ dan itibaren www.ariokullari.k12.tr adresinden yayımlanacak.

HANGİ ÖDÜLLER VAR?

Birinci: DELL Ci5 Dizüstü Bilgisayar + kupa

İkinci: HP Ci3 Dizüstü Bilgisayar + madalya

Üçüncü: DELL Celeron Dizüstü Bilgisayar+ madalya

İlk üç dereceye girenlere: 500 liralık kitap hediye çeki + madalya

25-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş