Arama sonuçları

Atanamayan öğretmen canına kıydı

Atanamayan öğretmen canına kıydı

Atanamayan öğretmen canına kıydı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi sınıf öğretmenliğinden mezun olan Ersin Turhan 32 yaşındaydı ve yıllardır atama bekliyordu. Öğretmen adayı İstanbul Gazi Kent Ormanı’nda bir ağaca kendini asarak hayatına son verdi.

ATANAMAYAN ÖĞRETMEN CANINA KIYDI

Atama bekleyen işsiz öğretmenler ordusu dağ gibi büyüyor. Sayıları yaklaşık yarım milyona ulaştı. Bu ordunun içinde yer alanlardan biri de sınıf öğretmenliği bölümü mezunu Ersin Turhan’dı. Evrensel'den Hasret Gültekin Kozan'ın haberine göre atama bekleyen ve bunalıma giren Turhan, geçtiğimiz Pazar günü sosyal medya hesabı üzerinden intihar edeceğine ilişkin paylaşımda bulundu. Yakınları bu karardan vazgeçirmek istedi. Son mesajı da “Sabah beni bir ağaçta asılı bulacaklar” oldu.

CEBİNDEN 10 TL ÇIKTI

 

Turhan’a yazdıklarından sonra ulaşamayan ailesi onu aramaya başladı, karakola başvurdu. Acı haber Pazartesi sabahı aileye ulaştı, Gazi Kent Ormanı’nda bir ağaca asılı bulunan Turhan’ın cebinden 10 lira para çıktı.

Turhan’ın Kocaeli’de yaşayan akrabası Turgut Erdoğan, Ersin Turhan’ın öğrenciliğinde olduğu gibi inşaatlarda çalıştığını söyleyerek, şunları anlattı:

ÖĞRENCİLİĞİNDE DE İNŞAATLARDA ÇALIŞTI

“Geçen yıllarda da inşatlarda çalışıyordu. Üniversiteyi okurken de ara vermişti, bir yıl önce bitirdi ataması yapılmamıştı. Hiçbir şeyi yoktu, yazın nohut ekmişti, insanlardan sipariş almaya çalışıyordu. Yaşamı seven birisiydi, babasını yıllar önce kaybetmişti. 9 kardeşlerdi, abileri köyde hayvancılıkla uğraşıyor. Yazları İstanbul’a gelip büyük inşaat firmalarında çalışıyor, okul harçlığını çıkarıyordu.”

Fotoğraf: Evrensel

 

17-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş