Arama sonuçları

Bakan Selçuk, uzaktan eğitimde 'veli kuşağı'nı başlatıyor

Bakan Selçuk, uzaktan eğitimde 'veli kuşağı'nı başlatıyor

Bakan Selçuk, uzaktan eğitimde 'veli kuşağı'nı başlatıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında okulların kapanmasının ardından, çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan veliler için proje başlatıyor. Buna göre velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere "BİZDEN" isimli veli kuşağı hazırlandı.

BAKAN SELÇUK UZAKTAN EĞİTİMDE 'VELİ KUŞAĞI'NI BAŞLATIYOR

Veli kuşağı her gün TRT EBA TV'de saat 20.00'de ekranlarda olacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün başlatılacak veli kuşağının ilk konuğu olacak. Saat 20.00'de TRT EBA TV İlkokul ve Ortaokul kanallarından velilere seslenecek olan Bakan Selçuk, anne babalara rehberlik edecek bilgiler paylaşacak. 

İLK KONUK SELÇUK OLACAK

Bakan Selçuk'un velilere yönelik yapacağı programın ana başlıkları şöyle:

"24 saat anne babalık yapmamız gereken bir dönemde velilerimize önerilerimiz neler? Çocukların yaşına göre evde kalma süreciyle baş etme farklılık gösterebiliyor. Kimi çocuk değişimi ve değişikliği bir mücadele fırsatı, mücadeleye davet olarak görürken, kimi çocuk değişimi bir tehdit olarak algılıyor. Çocuklarda bu sürecin ruhsal belirtileri neler olabilir? Çocukların öğrenme sürecindeki en önemli faktörlerden biri can sıkıntısı. Mutfak bir çocuk için hayatı öğrenmenin en kestirme yollarından biri. Kitap okuyan çocukların hayat başarısı ve okul başarısı nispi olarak daha yüksek oluyor."

06-04-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş