Arama sonuçları

Birleşik Krallık için talep yüzde 20 arttı

Birleşik Krallık için talep yüzde 20 arttı

Birleşik Krallık için talep yüzde 20 arttı. İş, eğitim ve göçmenlik başvurularında dil yeterlilik belgesi olarak kullanılan sınavlardan biri olan IELTS, hem iç hem de yurtdışı pazarında geçen seneye oranla yüzde 20 büyüdü.

British Council Türkiye Sınavlar Müdürü Bora Can, aynı zamanda hem iç hem de Birleşik Krallık pazarındaki talep artışını değerlendirdi:

BİRLEŞİK KRALLIK İÇİN TALEP YÜZDE 20 ARTTI

 “1 Ocak 2018’den günümüze kadarki 9 aylık dilimi geçen sene ile karşılaştıracak olursak, kısa ve uzun dönem eğitim ve göçmenlik başvurularında Birleşik Krallık’a talepte yüzde 20 oranında artış görülüyor. IELTS sınavına giriş için Türkiye’de özellikle iş ve eğitim başvurularında yüzde 42 oranında ciddi bir büyüme var. Bir senede yaşanan bu artış doğrultusunda, talepleri karşılayabilmek adına kağıt ve kalem üzerinde yapılan IELTS sınavına alternatif olarak bilgisayar üzerinden IELTS’i hayata geçirdik. Sınavın tamamlanmasının ardından 5-7 iş günü içinde sonuçlara ulaşabiliyor ve haftanın 7 günü, sabah-öğleden sonra ve akşam olmak üzere 3 farklı saat diliminde ve daha fazla lokasyonda sınavı alabiliyorsunuz.”

GÖÇMENLİK İÇİN KULLANILIYOR

IELTS, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık'a yapılan göçlerde kullanılan en yaygın İngilizce sınavı olarak biliniyor. IELTS, 10 binin üzerinde üniversite, okul, iş ve göçmenlik kurumu tarafından tanınıyor. Bu kurumlar arasında Avustralya ve Birleşik Krallık'taki tüm üniversiteler ile ABD'deki kurumlar bulunuyor.

IELTS, ‘Dinleme’, ‘Konuşma’, ‘Okuma’ ve ‘Yazma’ gibi dört temel dil becerisini ölçen bir sınav.

 

09-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş