Arama sonuçları

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadınlarımız haklarını özgürce kullanmaya AK Parti ile başlamıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadınlarımız haklarını özgürce kullanmaya AK Parti ile başlamıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin kadınlara seçme ve seçilme hakkını birçok Avrupa ülkesinden önce verdiğini ancak kadınların bu hakkı özgürce kullanmaya Ak Parti ile başladıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde etmesinin 87. yıldönümü dolayısıyla video mesaj yayınladı.

AVRUPA ÜLKELERİNDEN ÖNCE

Erdoğan, mesajında şöyle dedi:

"Kadınlarımızın bu imkana Avrupa'daki hemcinslerin çok daha evvel kavuşması milletimizin kadınlara bakışını yansıtan önemli bir göstergedir." açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazi Mustafa Kemal'in ortaya koyduğu bu vizyonun maalesef ondan sonra gelen vesayetçi zihniyet tarafından devam ettirilmediğini görüyoruz." dedi.

Erdoğan mesajında şu ifadeleri kullandı:

Türkiye, istiklal harbimizde destan yazan kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını birçok Avrupa ülkesinden önce vermiştir. Her ne kadar kadınlarımız seçme ve seçilme hakkını 1934 yılında elde etmişlerse de haklarını özgürce kullanmaya AK Parti ile başlamışlardır. Ekonomiden eğitime kadar her alanda Gazi'nin emanetine ihanet edenler kadınlarla ilgili atılan adımları da sabote ettiler. Kılık kıyafetine göre kadınlarımızı ayıranlar, seçilme hakkı başta olmak üzere kadınlarımızın anayasal haklarını kullanmalarını engellediler. Lafa gelince demokrasiyi, eşitliği kimseye bırakmayanlar, kamusal alanda olduğu gibi siyasette de kadınlarımızın varlığına tahammül edemedi. İnşallah önümüzdeki dönemde başta kadına yönelik şiddet olmak üzere kadınlarımızın sorunlarına çözümler geliştirmeye devam edeceğiz."

 

05-12-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş