Arama sonuçları

Işıklı milli sporculara ödül yağdı

Işıklı milli sporculara ödül yağdı

Işıklı milli sporculara ödül yağdı. FMV Işık Okulları ve FMV Işık Spor Kulübü’nün milli takım forması giyen genç sporcuları ödüllendirildi. Bu yıl 4’sü düzenlenen “Işıklı Sporcular Ödül Gecesi” Erenköy Kampusu’nda yapıldı.

Gecede, FMV Işık Okulları'nda öğrenim gören, okul takımlarında ve çeşitli kulüplerde spor yapan, Türkiye ve İstanbul’da dereceye girmiş 176 sporcu ve antrenöre başarı belgesi ve plaket verildi. Ayrıca FMV Işık Spor Kulüplerinin 96 başarılı sporcusu ve antrenörü de plaket aldı.

IŞIKLI MİLLİ SPORCULARA ÖDÜL YAĞDI

Böylece atletizm, basketbol, masa tenisi, yüzme, oryantiring, aerobik, artistik buz pateni, binicilik, artistik ve ritmik jimnastik, dans, eskrim, kayak, kürek, okçuluk, satranç, su topu, su altı hokeyi,tenis, voleybol ve yelken branşlarında toplamda 21 branş ve 272 sporcu ve antrenör ödül aldı.

FMV Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve FMV Işık Spor Kulübü Başkanı Ahmet Burak 6 bin öğrencinin 2 bin 600’nün çeşitli spor dallarında oynadığını söyledi. Burak, Spor Sanat Tasarım Akademisi bünyesindeki 50 branş içinden 12 tanesinin spor branşı olduğuna dikkat çekti. Burak şöyle dedi: “Şu an FMV Işık Spor Kulübü’nün 634’ü aktif olmak üzere 2000 lisanslı sporcusu var. Ödül alan çocuklarımızdan 69’u Türkiye derecesi, 179’u ise İstanbul derecesi yapmıştır. Bu çocuklarımızın 16’sı milli sporcu, 8’i ise FMV Işık Spor Kulüplerinde yer almaktadır.”

SADECE AKADEMİK BAŞARI YOK

FMV Yönetim Kurulu Başkanı Akın Süel de konuşmasında sporun FMV Işık Okulları için önemine dikkat çekti. Süel, şöyle konuştu: “Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, kurulduğu 1885 yılından itibaren geleceğe yön verecek çok yönlü nesiller yetiştirme sorumluluğuyla hareket ediyor. 134 yıllık köklü kurumumuz, öğrencisini sadece akademik ve bilimsel alanlarda değil, spor, sanat ve kültürel alanlarda da destekliyor, yönlendiriyor. Spor faaliyetlerimiz açısından da, okullarımıza “IŞIK” ismini veren büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Ben Türk gençlerinin spor yaparak güçlü olmasını isterim” dediği gibi, bizler de güçlü akademik eğitimin yanı sıra , spor faaliyetlerimizi en üst seviyede tutuyoruz.”

Törene katılan FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel da öğrencilere spora önem veren bir eğitim kurumunda oldukları için şanslı olduklarını söyledi. Demirel, şöyle devam etti:” İnşallah Işık gibi eğitim kurumlarının sayısı artar ve önümüzdeki süreçte herkesin daha iyi bir insan olduğu, daha iyi sporcu olduğu bir Türkiye’de yaşarız” dedi.

 

MİLLİ TAKIMA SPORCU YETİŞTİRİYOR

FMV Spor Sanat Tasarım Akademisi’nde 50 farklı branşta 2600 Işıklı öğrenci yeteneklerini geliştiriyor. Akademi kapsamında; 12 spor branşında 2000 öğrenci, 38 Sanat ve tasarım dalında ise 600 öğrenci yer alıyor.

1998 yılında kurulan FMV Işık Spor Kulübü’nün 2 sporcusu ve 2 antrenörü Olimpiyatlara, 6 sporcusu Dünya Şampiyonalarına katıldı ve 2 binin üzerinde sporcu yetişti. FMV Işık Spor Kulübü ve FMV Işık Okulları, Türk Milli Takımı’na bugüne dek 50’den fazla sporcu kazandırdı. Şu anda 16 öğrenci yüzme, dans, su topu, kürek, voleybol, binicilik ve yelken branşlarında Türk Milli Takımında yer alıyor. Sporcuların yanı sıra yüzme, basketbol ve atletizm branşlarında FMV Işık Spor Kulüplerinden 10 antrenör de Milli Takımlarda görev yapıyor.

13-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş