Arama sonuçları

Kaç okulda karma eğitim var?

Kaç okulda karma eğitim var?

Kaç okulda karma eğitim var? İlkokullarda ve ortaokullarda karma eğitimin olmadığı okul var mı? Liselerin ne kadarı kız ve erkek okulları oldu? Kabataş Erkek Lisesi müdür yardımcısının o sözleri için işlem yapılıyor mu?

İşte bu soruların yanıtlarını Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) verdi. CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı soru önergesinde istediği bu bilgilere ilişkin MEB şu yanıtları verdi:

İLKOKUL VE ORTAOKULDA KARMA EĞİTİM: 2015-2016 eğitim öğretim yılındaki (resmi+özel) ilkokul sayısı 26 bin 522, ortaokul sayısı ise 17 bin 342 olup tamamında karma eğitim yapılmaktadır.

LİSELERİN 292'SİNDE KARMA EĞİTİM YOK: Toplam 10 bin 549 ortaöğretim okulundan 10 bin 257'sinde karma eğitim yapılmaktadır.

KABATAŞ ERKEK LİSESİ MÜDÜR YARDIMCISI: İstanbul Valiliğince konuya ilişkin olarak; Kabataş Erkek Lisesi müdür yardımcısının söz konusu konuşmasıyla ilgili olarak inceleme/soruşturma başlatıldığı ve soruşturma sonucuna göre idari işlemin yapılacağı belirtilmektedir.

KABATAŞ ERKEK LİSESİ MÜDÜR YARDIMCISI NE DEDİ?

Proje Okullar arasında yer alan Kabataş Erkek Lisesi'ne bu kapsamda müdür yardımcısı olarak atanan Şakir Voyvot'un bir derneğin toplantısında yaptığı konuşmada ''Bütün okullarımızın imam hatip lisesi gibi olması zamanı geldi'' dediği ortaya çıkmıştı. CHP milletvekili Tanrıkulu da Milli Eğitim Bakanlığı'na bu konuşmayı yapan Voyvot ile ilgili hangi işlemin yapıldığı sorusunu yöneltmişti.

 

20-12-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş