Arama sonuçları

Öğrenciler, dijital ortamda 'e-portfolyo' ile izlenecek

Öğrenciler, dijital ortamda 'e-portfolyo' ile izlenecek

Öğrenciler, dijital ortamda 'e-portfolyo' ile izlenecek. e-portfolyo projesi hayata geçiyor. Öğrencilerin sosyal, kültürel, sportif yetenek ve kazanımlarının dijital ortamda izlenerek, değerlendirme ve yönlendirme süreçlerine kaynaklık edeceği  e-Portfolyo projesinin detayları Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

ÖĞRENCİLER, DİJİTAL ORTAMDA 'E-PORTFOLYO' İLE İZLENECEK

2023 Eğitim Vizyonu'nun en önemli hedeflerinden biri olan e-portfolyo ile tüm öğrenciler, erken çocukluktan; lise mezuniyetine kadar takip edilecek. Bu bilgiler ışığında ilgi ve yeteneklerini geliştirmek ve onları doğru yönlendirmek mümkün olacak. Öğrencilerin okul dışı ve okul içi başarılarını dosyalayacak olan sistemle, öğrencinin gelişimsel ihtiyaçlarının ve öğrenciye yapılacak rehberliğin de belirlenmesi hedefleniyor.

e-portfolyoda, öğrencinin tüm okul yaşamında aldığı sonuçlar, elde ettiği başarılar, sosyal, sportif ve kültürel alanlarda katkılarından oluşan ürün dosyası e-portfolyoda, öğrencilerin ulusal ve uluslararası projelere katılımı, öğrencinin kendini tanıttığı bir bölüm; okuduğu kitapların adları, kitapların sayfa sayıları ve bu bilgilerin grafiksel analizleri yer alacak. 

e-Okul sistemine kayıtlı her öğrenci e-Portfolyo sistemine de kayıtlı olmakla birlikte e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden e-Portfolyosuna erişim sağlayabilecek.

e-Portfolyo sistemindeki başlıca bölümler ise şu şekilde:

  • Öğrenci Bilgileri : Öğrenci ’nin sınıf, okul numarası, yabancı dil bilgisi, devamsızlık bilgileri gibi bilgiler yer alıyor.

  • Ürünlerim : Kullanıcının yapmış olduğu çalışmaları, ürün kategorisi seçerek e-Portfolyosuna ekleme olanağı sunuyor.

  • Hakkımda : Bu bölümde kullanıcı kendisini tanıtıcı bir makale yazabiliyor ve ilgi alanlarını seçebiliyor.

  • Etkinliklerim : Kullanıcının katılım sağladığı, performans ve derece gösterdiği, ortaya çıkardığı ürünlerin etkinlik kategorilerine göre  grafiksel analizi yer alıyor. Ayrıca ilgili etkinliklerin adları ve alan bilgilerine de bu alandan ulaşmak mümkün. 

  • Akademik Bilgiler : Not ortalamalarının tablo ve grafiksel analizi, Türkçe matematik ve yabancı dil derslerine ait notların grafiksel analizi, başarı belgeleri, seçmeli dersler, merkezi sınav bilgileri yer alıyor. 

  •  Okuduğum Kitaplar : Kullanıcının okumuş olduğu kitapların tür ve kategorilerine göre dağılımı, grafiksel analizi,  okuduğu kitapların adları, sayfa sayıları bulunuyor.

 

21-10-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş