Arama sonuçları

Öğretmenlere Algoritmik Düşünme Becerileri eğitimi

Öğretmenlere Algoritmik Düşünme Becerileri eğitimi

Öğretmenlere Algoritmik Düşünme Becerileri eğitimi. Çankaya Üniversitesi akademisyenleri, Özel Arı Okulları sınıf öğretmenlerine Algoritmik Düşünme Becerileri seminerleri verdi. 

Özel Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Seva Demiröz, ilkokul döneminde öğrencilere kazandırılan algoritmik düşünme becerilerinin önemine dikkat çekti ve sınıf öğretmenlerine yönelik bu mesleki gelişim çalışmalarını çok önemsediklerini söyledi.

“Algoritmik Düşünme Becerileri”lerinin geliştirilmesine yönelik pek çok çalışma ve uygulamanın paylaşıldığı semineri şu isimler verdi: 

ÖĞRETMENLERE ALGORİTMİK DÜŞÜNME BECERİLERİ EĞİTİMİ 

Çankaya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Özel Arı Okulları ARGEM Akademik Danışmanı Prof. Dr. Buket Akkoyunlu, Çankaya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Murat Saran ve Çankaya Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Abdülkadir Görür.

 Prof. Dr. Buket Akkoyunlu seminerde amacın öğrencilerin algoritmik düşünme becerilerinin geliştirmesi olduğunu söyledi. 

ALGORİTMİK DÜŞÜNME BECERİSİ NEDİR?

Algoritma, bir problemin çözümünde izlenecek yol anlamına gelir ve problemin çözümünün adımlar halinde yazılmasıyla oluşturulur. Algoritmik düşünme ise algoritmaları inşa etmek ve anlamakla bağlantılı bir beceriler bütünüdür.

      •     Açık uçlu problemlerle başa çıkma,

      •     Karmaşıklıkla başa çıkma konusunda güven kazanma,

      •     Zor problemler üzerinde çalışırken kolayca pes etmeme,

      •     Ortak bir hedef ya da çözüme ulaşmak için başkalarıyla iletişim kurma ve çalışma becerilerini kazandırmaktadır.

16-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş