Arama sonuçları

Onlar Silikon Vadisi'nde yıllık 250 bin dolarla işe başlıyor

Onlar Silikon Vadisi'nde yıllık 250 bin dolarla işe başlıyor

Onlar Silikon Vadisi'nde yıllık 250 bin dolarla işe başlıyor. Bu sözler Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli'ye ait. Kurttepeli, "Yazılımcı, Silikon Vadisi'nde yıllık 250 bin dolar maaşla işe başlıyor. Bu 400 bin dolara kadar ulaşıyor" dedi.

Endeavor Türkiye’nin İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen, İstanbul Valiliği ve Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında, P&G Türkiye iş birliği ile Türkiye'de bir ilki hayata geçirdiği ScaleUp Hızlandırma Programı'nın tanıtımı İstanbul'da yapıldı. 

ONLAR SİLİKON VADİSİ'NDE YILLIK 250 BİN DOLARLA İŞE BAŞLIYOR

Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Kurttepeli, ScaleUp projesinde en büyük amaçlarının network ile beraber büyüme, yurtdışına açılma ve bu tecrübelerinin aktarıldığı bir dünya yaratmak olduğunu söyledi.

Kurttepeli, yurtdışına açılmanın artık bir lüks olmadığını, mecburiyet haline geldiğini, bunu yapan çok iyi firmalar bulunduğunu ifade etti.

Kurttepeli, şöyle dedi:

"Örneğin, yazılımcı, Silikon Vadisi'nde yıllık 250 bin dolar maaşla işe başlıyor. Bu 400 bin dolara kadar ulaşıyor. Türkiye'de zehir gibi bir gençlik var. Eğitimli bir gençlik var. Eğitimle büyümek isteyen bir gençlik var. Bence

YENİLİK VE ARAŞTIRMA GÜÇLERİ

P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu da P&G'nin start-up olarak kurulduğunu, zaman içinde doğru şeyler yaptığı için hala ayakta olduğunu belirterek, bugün P&G ürünlerinin 180 ülkede satıldığını anlattı.

Turnaoğlu, kendilerini 181 yıldır ayakta tutan şeylerin öncellikle inovasyon, yenilikçilik ve araştırma güçleri olduğunu vurguladı.

Bahçesehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Tuzcuoğlu  girişimcilik anlamında da sadece üniversite öğrencileri ile değil, ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilerle de etkileşim içerisinde bulunduğunu ifade etti.

 

21-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş