Arama sonuçları

Otobüs beklerken matematik çözecekler

Otobüs beklerken matematik çözecekler

Otobüs beklerken matematik çözecekler. Çorum'da bir lise tarafından matematiğin sevdirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla "Durakta Matematik Projesi" başlatıldı.

15 Temmuz Fen Lisesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında vatandaşların yoğun kullandığı otobüs duraklarına asılan karikatür ve resimlerde eğlenceli sorular yer alıyor.

OTOBÜS BEKLERKEN MATEMATİK ÇÖZECEKLER

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, Milli Eğitim Şube Müdürü Müslüm Kılıç, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Nuri Burhan, projeden sorumlu öğretmen Selda Tarhan ve öğrenciler, valilik önündeki otobüs durağına afiş astı.

Çöplü, kent merkezindeki 10 durakta projenin uygulanmaya başladığını ifade etti. Çocukların faydasına olacak bu projeye destek vermekten mutluluk duyduklarını anlatan Çöplü, şöyle dedi:  "Amacımız matematiği öğrencilerimizin korkulu rüyası olmaktan çıkarmak, onlara matematiği sevdirmek. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

Tarhan da öğrenciler ve yetişkinlerin otobüs duraklarında boş zamanlarını matematikle değerlendirebileceğini belirterek, "Çeşitli işlemlerin yer aldığı afişler, matematiği öğretmenin yanı sıra sevdirmeyi de sağlayacak" dedi.

28-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş