Arama sonuçları

Salgın sürecinde rehber öğretmenlere çok iş düşüyor

Salgın sürecinde rehber öğretmenlere çok iş düşüyor

Salgın sürecinde rehber öğretmenlere çok iş düşüyor. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, salgın sürecinde rehber öğretmenlerin önemine dikkati çekti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde ailelerin ve çocukların duygusal durumu konusunda rehber öğretmen/psikolojik danışmanlara çok işler düştüğünün herkes tarafından anlaşıldığını ifade etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Selçuk, meslektaşlarının fikir ve önerilerini daha yakından paylaşabilmeleri için başlattığı "Türkiye Zümresi" toplantıları kapsamında Türkiye'nin dört bir yanından rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarla telekonferans yöntemiyle bir araya geldi.

SALGIN SÜRECİNDE REHBER ÖĞRETMENLERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR

Bakan Selçuk, buluşmada şöyle konuştu:

"Uzun süredir sizlerle beraber olmayı çok istiyordum, buluşmak bugüne kısmetmiş. Meslektaşın da ötesinde aynı branşı paylaşmaktan ve aynı sahada çocuklarımıza ailelerimize hizmet etmekten onur duyan bir arkadaşınızım. Sizlerle beraber okullarımızın çok daha huzurlu ve mutlu olacağı, çocuklarımızın sosyal ve duygusal yönünü destekleyeceğimiz bir süreç yaşıyoruz. Sizler sayesinde okullar sadece akademik notların konuşulduğu yerler olmaktan çıkıp çocuklarımızın her yönden gelişiminin dikkate alındığı kurumlar haline geliyor. Hepiniz salgın döneminde büyük emek verdiniz, çocuklarımıza ulaştınız, öğrencilerimizi yalnız bırakmadınız. Bundan dolayı da sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte herkes anladı ki sizlere, rehber öğretmen/psikolojik danışmanlara, ailelerin ve çocukların duygusal durumu anlamında çok işler düşüyor. Bundan sonra da bu işleri çok isteyerek, yüreğinizi ortaya koyarak, bütün kalbinizle yapacağınızdan eminim. 'Okulları birlikte, güvenle açacağız.' diyoruz. İnanın burada sizlerin duruşu gerçekten de çok önemli. Okulların açılması sürecinde, ailelerimizi duygusal yönden destekleyip onları güçlendirmeniz yine bu anlamda çocuklarımıza ulaşmanız, öğretmen arkadaşlarımıza destek olmanız yönündeki çabalarınız tüm eğitim ailemize, ülkemize güç verecektir. Biliyoruz ki bu süreci daha sağlıklı atlatabilmemiz için sizlerin desteğine de çok ihtiyacımız var. Ben şimdiden, göstereceğiniz her türlü çaba için teşekkür ediyorum, sevgilerimi sunuyorum."

04-09-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş