Arama sonuçları

Sınır illerindeki öğrenciler: Eksikleri destekleme kurslarıyla kapatılacak

Sınır illerindeki öğrenciler: Eksikleri destekleme kurslarıyla kapatılacak

Sınır illerindeki öğrenciler: Eksikleri destekleme kurslarıyla kapatılacak. Bakan Selçuk'tan sınır illerine telafi eğitimi açıklaması. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Suriye sınırındaki ilçelerde eğitime ara verilen okullardaki öğrencilerin eksiklerini ara ve yarı tatillerde düzenlenecek destekleme kurslarıyla kapatabileceğini söyledi.

SINIR İLLERİNDEKİ ÖĞRENCİLER: EKSİKLERİ DESTEKLEME KURSLARIYLA KAPATILACAK

Bakan Selçuk, şöyle dedi: "Eğitime ara verilen okullarımızda öğrencilerimizin telafi eğitimlerine alınması için gerekli planlamalar yapılmıştır. Bizim için eğitimin aksaması söz konusu olamaz. Her şekilde eğitimin devam etmesi için gereken tedbirlerin alınması esastır."

ÖĞRENCİLERİN EKSİKLERİ DESTEKLEME KURSLARIYLA KAPATILACAK

Bakan Selçuk, öğrencilerin açıklarının ara ve yarı tatillerde  verilecek olan destekleme kursuyla kapatılacağını açıkladı. Selçuk, isteyen öğrencilerin de sanal sınıflar aracılığıyla tüm dersleri alabileceğini sözlerine ekledi.

Selçuk, sanal sınıflar hakkında şu açıklamalarda bulundu:

"Ayrıca Eğitim Bilişim Ağı'ndan da yoklama gibi takipleri yapmak mümkün. Bu platformun mobil uygulamasında 3 gigabayta kadar kullanım da ücretsiz. Valilikler de öğretmen ve yöneticilerimizle ilgili her türlü tedbiri aldı. Bakanlık, il ve ilçe müdürlükleriyle etkin bir iletişim ağı kurdu. Velilerimiz de süreçle ilgili sürekli bilgilendiriliyor."

ÖĞRENCİLERİN BAŞKA OKULA NAKİLİ MÜMKÜN

Bakan Selçuk, ayrıca öğrencilerin velilerinin talebi doğrultusunda başka bir okula nakil gitmesinin mümkün olduğunu da sözlerine ekledi. Selçuk, şunları söyledi: "Her tür ve derecedeki eğitim kurumlarındaki öğrencilerimiz başka bir okula velilerimizin talebi doğrultusunda nakil gitmek isterlerse, e-okul sistemimizde nakil nedenleri arasına ikametgah kontrolü yapılmaksızın eklenen, misafir öğrenci geçici nakil nedeni seçeneği üzerinden kayıtları yapabilmekteyiz."

17-10-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş