Arama sonuçları

TÜSİAD Başkanı Bilecik: Başarısızlık yere düşmek değildir

 TÜSİAD Başkanı Bilecik: Başarısızlık yere düşmek değildir

TÜSİAD Başkanı Bilecik: Başarısızlık yere düşmek değildir. MEF Üniversitesi’nde 2018-2019 akademik yıl açılışında öğrencilere ilk dersi TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik verdi.

TÜSİAD BAŞKANI BİLECİK: BAŞARISIZLIK YERE DÜŞMEK DEĞİLDİR

Kendi hayat deneyimlerinden bahsederek öğrencilere öğütler veren TÜSİAD Başkanı Bilecik, girişimciliğin önemine dikkat çekti. Girişimcilikten önce kurumsallık deneyiminin önemini vurgulayan Bilecik öğrencilere şöyle seslendi: “Kendiniz için çalışmanıza değecek bir neden bulun. Hayal kurun. Başarısızlık yere düşmek değildir. Ayağa kalkmayı red etmektir.”

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, Dünya Ekonomik Forumu’nun yakın zamanda 2022 yılındaki sektörün yeni mezunlarında arayacağı 10 yetkinlikten bahsetti.  Şahin bu yetkinlikleri şöyle sıraladı:

 

HANGİ YETKİNLİKLER ARANACAK?

Analitik düşünme ve yenilikçilik, Aktif öğrenme ve öğrenme stratejileri, Yaratıcılık, özgünlük ve inisiyatif alma, Teknoloji tasarımı ve programlama, Eleştirel düşünme ve analiz, Karmaşık problem çözme, Liderlik ve sosyal etki, Duygusal zeka, Akıl yürütme, problem çözme ve düşünme, Sistem analizi ve değerlendirmesi.

AKTİF ÖĞRENME YÖNTEMİ UYGULUYORUZ

Şahin, Aktif Öğrenmeyi üniversitenin kurulduğu günden bu yana uyguladıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aktif Öğrenme yöntemi olan Flipped Learning (tersyüz öğrenme)  bizim tüm dünyada öncülüğünü yaptığımız bir sistemdir.”

Şahin öğrencilere ABD’deki Dünya Flipped Learning Girişimi’nin MEF 2018-2019 Akademik Yıl Açılış töreni için hazırladığı 3 dakikalık bir mesaj videosunu seyrettirdi.

MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, Arıkanlı Holding Genel Koordinatörü Halil Ünlü,  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Öğrenci Konsey Başkanı Barış Özdemir akademik yıl açılışında konuşan isimler arasında yer aldı.

Viyola Virtüözü Doç. Dr. Beste Tıknaz ile arkadaşları da açılış töreninde konser verdi. Açılış töreni bu yıl İngilizce hazırlık okuyacak öğrencilere Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü Sally Gayford’un yaptığı sunumla son buldu.

 

24-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş