Arama sonuçları

Yabancı öğrenciye: Üniversiten 'online' olduysa ülkeyi terk et

Yabancı öğrenciye: Üniversiten 'online' olduysa ülkeyi terk et

Yabancı öğrenciye: Üniversiten 'online' olduysa ülkeyi terk et.  ABD yönetimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle güz dönemindeki eğitimlerinin tamamını internet ortamına taşıyan okullarda öğrenim gören yabancı öğrencilerin ülkeyi terk etmesini istedi.

ABD'de Harvard Üniversitesi başta olmak üzere bazı üniversitelerin gelecek akademik yılda tamamen online eğitim yapma kararı almıştı. Bunun üzerine ABD Sınır ve Gümrük Muhafaza Biriminden (ICE) yabancı öğrencilere ilişkin açıklama geldi.

YABANCI ÖĞRENCİYE: ÜNİVERSİTEN 'ONLİNE' OLDUYSA ÜLKEYİ TERK ET

Tamamen internet üzerinden eğitime geçen üniversitelerde okumaya hak kazanan öğrencilere yeni vize verilmeyeceğine işaret edilen açıklamada, hali hazırda ABD'de bulunan öğrencilerden de ülkeyi terk etmeleri gerektiği belirtildi.

YA YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇ YA DA GİT

Açıklamada, öğrencilerin yasal statülerinin korunması için bu öğrencilerin kısmen ya da tamamen yüz yüze eğitim veren diğer üniversitelere geçiş yapmaları gerektiğinin altı çizildi. Ayrıca hem online hem de yüz yüze eğitim yapacak üniversitelerde okuyan yabancı öğrencilerin de yalnızca 1 ders ya da 3 kredi alma hakkı bulunacak.

07-07-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş